کارتن تخم مرغ سفارشی و صادراتی

کارتن بسته بندی تخم مرغ

کارتن تخم مرغ سفارشی و صادرتی را میتوان در انواع بسته بندی سه لایه و پنج لایه مشاهده نمود. کارتن تخم مرغ به دلیل آن که یکی از پر مصرف ترین و رایج ترین بسته بندی در صنعت مواد غذایی محسوب میشود، در نتیجه استقامت و دوام آنها در جهت سالم رسیدن به مقصد ضروریست.

تخم مرغ

تخم مرغ از جمله مواد غذایی مغذی و پروتئینی بوده که لازم است هر فردی مطابق با سن و جنسیت خود آن را در رژیم غذایی خود بگنجاند. تخم مرغ در دو نوع معمولی و رسمی به فروشگاه عرضه میشوند.

چرا باید تخم مرغ را بسته بندی کنیم؟

شاید این سوال برایتان پیش بیاید که چه نیازی به کارتن بسته بندی است وقتی میتوان تخم مرغ را درون نایلون پلاستیکی قرار داد و به فروش رساند؟

ممکن است این روش برای تعداد اندک مناسب باشد، اما اگر تعداد بیشتر شود، آن وقت چه؟ آیا باز هم میتوان از مشمای پلاستیکی جهت بسته بندی آنها استفاده نمود؟

مسلما پاسخ منفی است. تخم مرغ ها از آن جایی که ماهیتی شکننده و آسیب پذیری بالایی دارند، در نتیجه باید پکی محکم و با دوام برای آنها در نظر گرفت. متاسفانه در برخی موارد دیده شده که در روند تولید کارتن تخم مرغ از مواد بازیافتی و بی کیفیت استفاده شده که این کار به هیچ عنوان توصیه نمیگردد زیرا پک مواد غذایی باید کاملا از مواد و ترکیبات بهداشتی تولید شوند.

ویژگی کارتن تخم مرغ

بسیاری از مصرف کنندگان بر این باورند که پک محصولاتشان می بایستی از موادی بوده که در نهایت به طبیعت باز گردد یا به عبارتی دوستدار محیط زیست باشد. علاوه بر رعایت این موضوع، کارتن تخم مرغ باید قدرت و استحکام کافی را در طول فرآیند انبار داری و حمل و نقل تخم مرغ داشته باشد.

کارتن های سه لایه و پنج لایه ایده آل ترین روش برای بسته بندی تخم مرغ بوده که انتخاب هر یک بستگی به تعداد شانه تخم مرغی دارد که می خواهند درون آنها بچینند. کارتن بسته بندی تخم مرغ در دو رنگ سفید و قهوه ای طراحی و تولید میشوند.

چاپ کارتن تخم مرغ

چاپی که در بیشتر مواقع بر روی کارتن تخم مرغ صورت میگیرد، فلکسو نام دارد. این چاپ به طور مستقیم روی کارتن اعمال شده که شامل یک یا دو رنگ می باشد. صاحبان مرغداری ها میتوانند با کمک این چاپ، برند و لوگوی خود را بر کارتن بسته بندی پیاده نمایند.

برخی تولید کنندگان، بسته بندی محصولات خود را بدون هیچ گونه چاپی در نظر میگیرند که این به ضررشان تمام میشود. یک جعبه بدون چاپ، هیچ گونه جنبه تبلیغاتی نخواهد داشت حتی در صورتی که کالای درونی از کیفیت خوبی نیز برخودار باشند زیرا برای مصرف کننده ناشناس خواهد بود. یک کارتن بدون چاپ هیچ گونه جنبه بازاریابی برای محصول نداشته و در بالا بردن آمار فروش تاثیری نخواهد داشت.

کارتن تخم مرغ برای صادرات

اگر چه تخم مرغ یک کالای صادراتی محسوب نمیشود و هر ملتی میتواند نیاز خود را تامین نماید، اما برخی کشور های هم جوار ایران توانایی تهیه این محصول را نداشته و یا امکان پوشش تقاضای کشور خود را ندارند و به همین علت کشور ما توانسته در این زمینه حرفی برای گفتن داشته باشد. تخم مرغ ایران از آن جایی که کیفیت بسیار مطلوبی دارد، بیشتر به کشور هایی مثل عراق، سوریه، آسیای میانه و غیره صادر میشود.

پک هایی که قرار است به کشور های دیگر صادر شود، باید در کنار استقامت و مقاومت بالایشان، زیبایی ظاهری و طرح و رنگ های جذابی نیز داشته باشند تا نظر کشور هدف را نسبت به خود جلب نماید. برای این کار جعبه های لمینتی گزینه بسیار مناسبی خواهد بود.

تخم مرغ فله ای یا بسته بندی شده؟

همان گونه که قبلا اشاره کردیم، این محصول به دلیل آن که خاصیت شکنندگی دارد و از دسته مواد غذایی محسوب میشود، جهت حفظ کیفیت و جلوگیری از شکسته شدنشان دیگر به صورت فله ای عرضه نشده بلکه در شانه یا به صورت بسته بندی شده در جعبه مخصوصی به فروش میرسد.

اولین و رایج ترین بسته بندی برای تخم مرغ، شانه بوده که اکثرا 30 عدد تخم مرغ درون آن جای میگیرد که سپس این شانه ها درون کارتن مادر قرار میگیرند.

ابعاد کارتن تخم مرغ

کارتن تخم مرغ در دو ابعاد تولید و عرضه میشوند که در ادامه به شرح هر کدام میپردازیم.

  • 35*31*31

با ظرفیت 6 شانه تخم مرغ 30 عددی؛ مجموعا 180 عدد تخم مرغ که در کارتن سه لایه و پنج لایه بسته بندی میشوند.

  • 35*31*62

گنجایش این ابعاد 12 شانه تخم مرغ 30 عددی است که مجموعا 360 عدد تخم مرغ در جعبه بسته بندی سه لایه و پنج لایه قرار میگیرند.

قیمت کارتن تخم مرغ دستخوش چه عواملی است؟

هزینه تمام شده کارتن تخم مرغ بستگی به عواملی نظیر نوع ورق، چاپ، ابعاد محصول، تیراژ و غیره دارد. شایان ذکر است که هر چه تعداد سفارش بیشتر شود، قیمت کارتن آن نیز کاهش می یابد.

خرید کارتن تخم مرغ در کرج

کارتن پک، با سال ها تجربه در زمینه طراحی، تولید، چاپ و بسته بندی محصولات مختلف، انواع بسته بندی کارتنی و مقوایی را به تولید رسانده است. در این کارخانه با مجهز ترین و پیشرفته ترین ماشین آلات، مناسب ترین پک های دوستدار طبیعت تولید گشته و به بازار عرضه میشود.

شما متقاضی عزیز جهت کسب اطلاعات بیشتر، میتوانید از طریق لینک تماس با ما، با کارشناسان فروش مجموعه در ارتباط باشید.

5/5 - (2 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.