بسته بندی گیاهان دارویی | جعبه مقوایی آویشن، پونه، رازیانه، گل گاو زبان و مریم گلی

بسته بندی گیاهان دارویی

به نظر شما بهترین پک برای گیاهان دارویی چه ویژگی هایی میتواند داشته باشد؟ شما به عنوان خریدار گیاهان دارویی چه توقعی از شیوه بسته بندی آن خواهید داشت؟

کارتن بسته بندی گیاهان دارویی و جعبه مقوایی آویشن، پونه، رازیانه، گل گاو زبان و مریم گلی در پک ایندربرد بهترین شیوه ایست که میتوان برای آنها در نظر گرفت.

اطلاع رسانی: خرید و قیمت کارتن و جعبه بسته بندی در کارتن پک

بسته بندی گیاهان دارویی به شیوه ای بهداشتی

همراهان گرامی، به هنگام انتخاب جعبه بسته بندی گیاهان دارویی باید موارد مهمی را در نظر گرفت زیرا این محصولات جز مواد خوراکی محسوب شده و در صورت عدم بسته بندی درست و اصولی، به راحتی آلوده خواهند شد. به همین خاطر بسته بندی گیاهان دارویی با رعایت مسائل مربوط به بهداشت، یکی از مهم ترین عوامل حفظ کیفیت و بازار پسندی آنها محسوب خواهد شد. برخی از شرکت ها به دلیل عدم درک ضرورت بسته بندی در تجارت گیاهان دارویی و فروش عمده این گیاهان، نتوانسته اند رقیب سر سختی برای سایر کشور های فعال در این بازار باشند. بنابراین کارتن و جعبه بسته بندی گیاهان دارویی به یکی از مهم ترین اصول بازاریابی تبدیل شده است.

در حال حاضر کالاهای ایرانی به دلیل عدم مدیریت کافی در زمینه پک گیاهان دارویی از نظر کیفیت و بسته بندی، از برند های شناخته شده گیاهان دارویی تولید شده در کشور های دیگر، فاصله زیادی دارد که حلال تمام این مشکلات، بسته بندیست. با توجه به این که مهد تولید و پرورش گیاهان دارویی کشور خودمان است، پس به این نتیجه میرسیم که کارتن بسته بندی گیاهان دارویی بدین منظور ضروریست.

گیاهان دارویی غالبا به دلیل آن که به صورت خشک شده یا پوردی در عطاری ها به صورت گرمی به فروش میرسند، مناسب ترین پک برای آن، جعبه مقوایی خواهد بود. جعبه مقوایی یکی از بهترین روش ها برای فروش فوق العاده محصولات با وزن و حجم کم بوده که بر خلاف کارتنها، از یک لایه بیشتر تشکیل نشده اند. مقوا انواع گوناگونی داشته که مناسب ترین آن به منظور پک گیاهان دارویی، مقوای بهداشتی و ایندربرد خواهد بود.

جعبه بسته بندی گیاهان دارویی

مهم: کارخانه کارتن سازی کرج را بیشتر بشناسید!

بسته بندی دارو گیاهی سرمایه گذاری است نه هزینه!

سهم ایران در این تجارت پرسود جهانی متأسفانه به دلیل عدم توجه کافی به بسته بندی که تأثیر عمیقی در حمل و نقل، بازاریابی و در نهایت افزایش شمار متقاضیان دارد، بسیار اندک است. با گذشت زمان و قرار گرفتن در معرض نور، بسیاری از انواع گیاهان دارویی خواص درمانی، کیفیت و عطر خود را از دست می دهند و قابلیت مصرف خود را از دست خواهند داد. در ایران تقریبا 8 هزار گونه گیاهی وجود داشته که از این تعداد، 1400 تا 1800 نوع آن خواص دارویی و درمانی دارند. با توجه به این رقم، ایران مکانی مناسب به جهت پرورش و کاشت گیاهان دارویی خواهد بود و این میتواند برای تولید کنندگان اتفاق مبارکی باشد زیرا با صادرات آن میتوان سود زیادی را از آن خود نمود که شرط مهم آن، تهیه بسته بندی مناسب است.

قرار دادن گیاهان دارویی در پک های غیر بازیافتی و پلاستیکی شاید برای خرید جزئی مناسب باشد، اما برای صادرات چه؟ آیا برای بازار خارجی نیز جوابگو خواهد بود؟ مسلما خیر. از آن جایی که پک های پلاستیکی دوام و مقاومت بالایی نداشته و به راحتی پاره میشوند، ابدا برای ارسال گیاهان دارویی مناسب نخواهند بود. از طرفی دیگر، این متریال غیر بازیافتی است و در بسیاری از کشور ها اجازه ورود به آنجا را نخواهد داشت.

بنابراین استفاده از کارتن و جعبه مقوایی گیاهان دارویی، نه تنها این محصولات را تا رسیدن به مقصد حفظ می نماید، بلکه بازیافت پذیر بوده و قابلیت درج هر گونه طرح مد نظر شما را نیز خواهد داشت.

دانستنی ها: جعبه سازی و مرسوم ترین مدل های آن

پک کردن گیاهان دارویی

خارق العاده نمودن پک مقوایی گیاهان دارویی با چاپ افست

پس از بسته بندی، مهم ترین المان، فرآیند چاپ کارتن بوده که به جعبه جلوه و ظاهر شیک و زیبایی میدهد. چاپ روی بسته بندی سبب میشود تا محصول هویت خود را حفظ نموده و بتواند به راحتی بازاریابی نماید. یک کالا هر اندازه که کیفیت مطلوبی داشته باشد، وقتی بسته بندی آن چاپ نداشته باشد، ارزشی نخواهد داشت زیرا مشتری همیشه به دنبال کسب اطلاعات از محصول خریداری شده خود بوده مخصوصا اگر آن از دسته مواد غذایی باشد.

یک پک بدون چاپ، تنها نقش محافظ را برای محصول ایفا می نماید و نمیتواند به راحتی بازاریابی نماید. تولید کنندگانی که قصد دارند در مدت زمان کوتاهی برند خود را میان مردم برجسته کنند، می بایست برای بسته بندی کالاهای خود هزینه نمایند که یکی از این هزینه ها مربوط به چاپ روی بسته بندی است.

چاپ افست و فلکسو از رایج ترین شیوه های چاپ روی جعبه بسته بندی گیاهان دارویی می باشد که طبق نوع (جنس) بسته بندی و میزان بودجه تعیین شده توسط مشتری، هر کدام انتخاب میشود. پک مقوایی گیاهان دارویی و کارتن لمینتی با چاپ افست و کارتن های معمولی (قهوه ای) با چاپ فلکسو گرافی تولید میگردند.

مرتبط بخوانید: کارتن فلکسویی و مهم ترین مزیت های آن

کارتن بسته بندی گیاهان دارویی
مشاوره سفارش و خرید کارتن بسته بندی گیاهان دارویی

اگر تولید کننده یا صادر کننده محصولات گیاهی نظیر آویشن، رازیانه، پونه کوهی، گل گاو زبان و از قبیل موارد هستید، این فرصت را از دست ندید و سریعا با سفارش پک های بازیافتی از کارتن سازی کارتن پک، نبض بازار را در دست خود بگیرید.

گیف کارتن پک
4.5/5 - (4 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *