سفارش و خرید کارتن پنج لایه + استعلام قیمت

کارتن پنج لایه

کارتن پنج لایه با دارا بودن لایه های بیشتر نسبت به دیگر بسته بندی ها، دوام و استقامت بیشتری دارد. این بسته بندی یکی از انواع جعبه هایی است که در صنایع مختلف به ویژه کارتن سازی به کار رفته و با توجه به این که تعداد لایه های آن نسبت به کارتن سینگل و سه لایه بیشتر است، غالبا در پک محصولات سنگین با ابعاد زیاد مورد استفاده قرار میگیرد.

اطلاع رسانی مهم: خرید آنلاین کارتن آماده و قیمت جعبه بسته بندی

چگونگی قرار گیری لاینر و فلوت در کارتن پنج لایه

کیفیت هر بسته بندی بستگی به تعداد و جنس لاینر و فلوت هایی که در آنها به کار میرود، دارد. ساختار ورق پنج لایه به صورت 3 لاینر (ورق زیره و رویه) و 2 فلوت (کنگره) بوده که میان ورق زیره و رویه قرار گرفته تا سبب افزایش مقاومت و استحکام جعبه شوند. همان طور که در مقاله های پیشین بیان کردیم، وجود فلوت در کارتن سبب افزایش استحکام و دوام آن در نگهداری از کالاها میشود. تعداد فلوت های به کار رفته در هر کارتن بسته بندی با میزان مقاومت آن رابطه ای مستقیم دارد؛ به طوری که هر چه تعداد فلوت (کنگره) بیشتر باشد، جعبه مستحکم تر خواهد شد.

فلوت های مختلفی در صنعت کارتن سازی وجود دارد که انتخاب آنها بسته به وزن و سایز کالایی که قرار است در جعبه بسته بندی قرار گیرد، خواهد داشت. هر چه ابعاد محصول بیشتر و وزن بالایی داشته باشد، ارتفاع فلوت به کار رفته، بلند تر خواهد بود. فلوت ها شامل A B C E و F  میباشند که پر کاربرد ترین آنها در ورق پنج لایه E, C و B  بوده که مشخصات هر یک را میتوانید در جدول زیر مشاهده نمایید.

نوع فلوتارتفاع دندانهتعداد گنگره
B2/1 تا 2/9125 تا 150
C3/5 تا 3/7120 تا 140
E1/1 تا 1/8292 تا 320

اطلاع رسانی: کارتن چهار لایه چه ویژگی هایی دارد؟

کارتن 5 لایه در بسته بندی محصولات

همان گونه که اشاره کردیم، یکی از کاربردی ترین ورق ها در کارتن سازی، همین ورق پنج لایه بوده که نتیجه آن، تولید و عرضه کارتن پنج لایه خواهد بود. این کارتن، دارای سه فلوت و دو لاینر بوده که ترکیب فلوت آن به صورت EB ، EC  و BC است.

از بارز ترین ویژگی این کارتن مستحکم بودن و مناسب برای حمل کالاهایی در وزن 20 تا 45 کیلوگرم میتوان اشاره کرد. این کارتن ها به دلیل مقاومت بالایی که دارند، متقاضیان زیادی داشته در نتیجه تولید آنها به وفور در کارتن سازی ها دیده میشود.

خصوصیات کارتن پنج‌ لایه

  • مقاوم در برابر حمل کالاهای سنگین
  • مناسب جهت اسباب کشی
  • قیمت مناسب در مقایسه با کارکرد آن
  • محکم بودن نسبت به بسته بندی دو لایه و سه لایه
  • مناسب جهت صادرات

تفاوت ورق 5 لایه با 3 لایه

با بررسی ساختار این دو بسته بندی به این نکته میرسیم که تعداد لایه های کارتن پنج لایه نسبت به سه لایه بیشتر بوده در نتیجه، مقاومت و کارایی آن در مقایسه با سه لایه بیشتر خواهد بود. این بسته بندی با ویژگی خاص و منحصر به فردی که دارد، بهترین گزینه جهت محصولات و کالاهای صادراتی است زیرا مدت طولانی را تا رسیدن به مقصد طی می کنند بنابراین لازم است در یک جعبه با کیفیت و مقاوم قرار بگیرند.

کارتن فلکسویی و لمینتی پنج لایه

مرتبط بخوانید: ورق کارتن سه لایه و ساختار آن

ترکیب ورق پنج لایه به چه صورت است؟

در جدول زیر، ترکیب ورق پنج لایه را مشاهده میکنید.

 ورق زیرین  فلوت اول ورق میانی فلوت دومورق رویه
200  گرم   فلوت  ایرانی   فلوت200 گرم
   راشا   فلوت  ایرانی   ایرانی200 گرم
200 گرم   فلوت  ایرانی   فلوت ایرانی
راشا  فلوت  ایرانی  ایرانی کرافت
راشا  فلوت  ایرانی  ایرانی تست
سفید ایرانی  فلوت  ایرانی  ایرانی تست
کرافت مدرن  فلوت  ایرانی  ایرانی تست
تست فلوت ایرانی ایرانی تست

چرا گاهی اوقات در ترکیب ورق 5 لایه، کرافت سنگین دیده می شود؟

کرافت نوعی مقوا بوده که در گرماژ و مارک های گوناگون به بازار عرضه می شود. از آن جایی که صادرات محصول از روش های کسب در آمد و تامین معاش هر کشور میباشد، بنابراین انتخاب یک جعبه با دوام، از ارکان اصلی صادرات محسوب میشود. کرافت سنگین (کرافت گرماژ بالا) با ویژگی جذب آب و رطوبت، برای کالاهای صادراتی و محصولاتی که نیاز است مدتی در سرد خانه بمانند، یک پیشنهاد ایده آل محسوب میشود.

خواندنی ها: مقوا و انواع آن در صنعت جعبه سازی

چرا اکثر محصولات را در کارتن‌ پنج لایه بسته بندی میکنند؟

جعبه های پنج لایه نسبت به دیگر پکها ( دو لایه و سه لایه )، استحکام، دوام و ماندگاری بالایی را داشته که میتواند به راحتی محصولات با وزن نسبتا بالایی را در خود جای دهد. این بسته بندی برای اجناس شکستنی و گران قیمتی که در برابر صدمات آسیب پذیرند، بسیار مناسب می باشند. به عنوان مثال، میوه، صیفی جات و مواد غذایی که پک هایشان ممکن است نم بکشد یا طی مسافت های طولانی کیفیت خود را از دست دهند، درون این نوع جعبه قرار میگیرند.

قیمت ورق کارتن 5 لایه

مسلما هر چه تعداد لایه به کار رفته در یک کارتن بسته بندی بیشتر باشد، استحکام آن نیز افزایش خواهد یافت و همین عامل بر قیمت پک تاثیر گذار خواهد بود. هزینه این کارتن نسبت به دو لایه و سه لایه به علت تعداد لایه های بیشتر آن، کمی گران تر خواهد شد.

دانستنی ها: کارتن سینگل چیست و چه ساختاری دارد؟

درباره کارتن سازی کارتن پک

از آن جایی که هر متقاضی جعبه و کارتن بسته بندی به دنبال شرکت کارتن سازی با تجربه ای است که صفر تا صد مراحل تولید را انجام داده و متریال به کار برده در آن را از مرغوب ترین ها انتخاب نمایید که در این میان، کارتن سازی کارتن پک پیشنهاد ما به شماست. جهت دریافت مشاوره خرید میتوانید به لینک تماس با ما مراجعه نمایید.

5/5 - (9 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *