کارتن چهار درب [سفارش ، خرید و مراحل تولید]

کارتن چهار درب

کارتن چهار درب ساده یا مدل آمریکایی برای بسته بندی چه محصولاتی در ایران کاربرد دارد؟ برای بسته بندی کالاهای سنگین با هدف صادرات و انبار داری آنها، از چه مدل جعبه چهار درب و با چه متریالی میتوان استفاده کرد؟ آیا استفاده از چاپ افست روی کارتن 4 درب تاثیری بر میزان فروش و برندینگ شدن یک کسب و کار دارد؟ با چه ترفندی میتوان قیمت نهایی سفارش جعبه چهار درب را کاهش داد، بدون آنکه کیفیت اصلی‌اش افت کند؟ چرا برخی کارتن سازی ها برای دوخت لایه‌های مختلف کارتن‌های 4 درب از چسب و برخی دیگر از منگنه استفاده می کنند؟ در ادامه میخواهیم به معرفی یکی دیگر از پرکاربرد‌ترین جعبه های صنعت بسته بندی کشور یعنی کارتن چهار درب بپردازیم که قطعاً همه ما حضورش را بارها به شکل کارتن پستی، کارتن مادر یا کارتن اسباب کشی در زندگی حس کرده ایم.

کارتن چهار درب یا کاربردی ترین بسته بندی؟

کالبد اصلی کارتن چهار درب از لایه های‌ مقوایی مختلفی از جنس کرافت (قهوه ای یا سفید)، دو نوع لایه مسطح (صاف) و لایه موجدار یا فلوتینگ (فلوت کارتن) از نوع C می‌باشد. برخی گزارش های ثبت شده تخمین می‌زنند که بخش تولید کارتن‌های چهار درب کارتن سازی‌های کشور آمریکا تا 66 میلیارد دلار ارزش دارد، از همین رو شعبه های بزرگ برند‌هایی مانند: مک دولاند و استارباکس برای بسته بندی عمده ی محصولات خود از جعبه چهار درب به عنوان جعبه بسته بندی غذای بیرون بر استفاده میکنند.

تا حالا به این سوال چالش بر انگیز فکر کرده اید که اصلا چرا و از کجا تولید کارتن چهار درب شروع شد؟

کارتن های چهار درب بیش از یک قرن است که وجود داشته و نقش مهمی را در گسترش صنعت حمل و نقل و صادرات در طول قرن‌های 20 و 21 ایفا کرده اند. بنابراین، امروزه از آنها به عنوان تنها راه حل برای جابه جایی کالاهای مختلفی که نیازمند یک محافظ با مشخصاتی مانند مقرون به صرفه بودن، تبلیغ برند محصول، دوستدار طبیعت و انعطاف پذیری در مدل میباشند.

 این جعبه‌های چهار دربِ مدل آمریکایی، قابلیت تولید شدن به صورت کارتن دو لایه یا سینگل، 3 لایه، کارتن پنج لایه و هفت لا را دارند، از آنجایی که قرار دادن کالا و محصولات مختلف درون این کارتن ها بسیار آسان برای هر کالایی با هر اندازه، وزن و حساسیتی است، آنها بسیار در بین صنایع مختلف غذایی، دارویی و بهداشتی، کشاورزی، صنعتی، الکترونیک و لوازم خانگی، خودرو و تجهیزات ایمنی و غیره محبوب و پرطرفدار هستند.

پرطرفدار ترین مدل‌های کارتن چهاردرب

قبلتر که ماشین آلات کارتن سازی و جعبه سازی ایران قدرتی به مانند دستگاه‌ های لب چسب، دستگاه منگنه زن، برش دایکاتی، چاک زن، لمینت و فلکسو موجود در کارتن سازی های امروزی را نداشتند، صنعت بسته بندی به دست سلطه گر قدرتمندی به نام پلاستیک بود.

اما، وقتی با استفاده از این بسته بندی نایلونی دنیا فهمید که چه زباله‌ها و ضایعات غیر قابل بازیافتی وارد طبیعت میشوند و چقدر آلودگی ناشی از آنها برای سلامتی انسان خطرناک است، با پیشرفت خود، نیمی از تغییراتش را نیز به دنیای بسته بندی اختصاص داد تا کارخانه های کارتن سازی‌ بتوانند با تولید کارتن‌های چهار درب نگرانی آن دسته از کسب و کار های تازه کاری که دلواپس جلب نظر بازار هدف هستند و نمیدانند چه جعبه‌ای بهترین بسته بندی و محافظ محصولاتشان می‌باشند را از بین ببرند. این جعبه‌ها عبارتند از:

کارتن پستی

کارتن چهار درب

همه ما حداقل یک بار از طریق اداره پست کشور، محصولی را دریافت کرده‌ایم و از این طریق 99 درصدمان با کارتن های 4 درب آشنا هستیم. اما جالب است بدانید که به دلیل استفاده شرکت پست کشورمان از این نوع جعبه برای مرسولات پستی هموطنان، به کارتن چهار درب، کارتن پستی نیز میگویند. این نوع کارتنها در دو نوع کارتن سه لایه و 5 لایه تولید میشوند که از سایز 1 تا 4 آن ویژه کارتن سه لایه و از سایز 5 به بالا که در مورد کالاهای با سایز بزرگتر می‌باشد، بنابراین برای آنها از کارتن‌های چهار درب پنج لایه استفاده میشود.

کارتن مادر

کارتن چهار درب

کارتن مادر، پر طرفدار ترین مدل کارتن‌های چهار درب است که به صاحبان کسب و کار های زیادی چه با برند ‌های بزرگ و چه متوسط کمک کرده تا بچه جعبه های خود را ( تا 100 عدد) آماده جابه جایی در هر مسیری چه کوتاه و چه بلند نمایند. در اغلب موارد به منظور ارزان شدن قیمت تمام شده کارتن های چهار درب مادر، کسب و کار ها آنها را با چاپ فلکسو سفارش میدهند.

کارتن اسباب کشی

کارتن چهار درب اسباب کشی

کارتن اسباب کشی بیشتر برای مصارف خانگی و اداری مورد استفاده قرار میگیرد، زیرا همانطور که از نام این جعبه‌ها مشخص است، کاربرد آنها بیشتر مراقبت از لوازم شکستنی مانند ظروف بلور، چینی و کالاهای بسیار بزرگ مانند یخچال و لباس شویی است. اینجاست که دوخت متفاوت کارتن‌های چهار درب با سایر کارتن ها به طور محسوسی آشکار میشود، منگنه استفاده شده در ساختار کارتن 4 درب مقاومت آنرا برای جابه جایی این محصولات سنگین حین هر مسافتی، چند برابر افزایش میدهد.

کارتن آماده

کارتن چهار درب  آماده

اگر چه انتخاب از بین کارتن آماده و کارتن سفارشی چهار درب کمی برای کسب و کار ها سخت و چالش بر انگیز است. اما، انتخاب هر کدام از آنها بستگی به نیاز و شرایط کالای یک کسب و کار دارد. اما همیشه پیشنهاد میشود، کسب و کار‌هایی که میخواهند از این کارتن ها برای صادرات استفاده کنند، از کارتن‌های چهار درب آماده سفارشی استفاده نمایند تا مراحل برندینگ شدنشان با سرعت بیشتری پیش رود.

مزایای کارتن 4 درب

  • مقرون به صرفه: اصلی ترین مزایای کارتن‌های چهار درب یا آمریکایی مقرون به صرفه بودن آنهاست، از آنجایی که اکثراً بدون چاپ و اغلب با چاپ تک رنگ فلکسویی در بازار عرضه و به صورت عمده با تعداد سفارش 5000 عدد تولید میشوند، نسبت به سایر کارتن های موجود در بازار قیمت ارزان تری دارند.
  • رفیق روش‌های چاپی: یکی دیگر از مزایای جعبه کارتنی چهار درب قابلیت چاپ هر دو شیوه افست و فلکسو روی آنهاست. اگر دوست دارید، سریعتر در بازار هدف خود نمایی کنید، پیشنهاد ما استفاده از تکنیک چاپ افست است.

زیرا این شیوه چاپی برخلاف چاپ فلکسو که به صورت مستقیم روی کارتن چاپ میشود، ابتدا در کارتن سازی‌ها طرحش بین طراح و خود صاحب کسب و کار چندین بار بررسی و سپس بعد از چاپ شدن روی مقوا یا پوستر، آن پوستر چاپ شده با استفاده از دستگاه‌های مخصوص کارتن سازی‌ها روی کارتن چهار درب چسبانده میشوند.

  • دوستدار طبیعت: کارتن سازی ها همیشه مواد اولیه تولید کارتن های چهار درب را از آغوش درختان گرفته و سپس آنرا میسازند. به علاوه، این جعبه ها دارای قابلیت بازیافت نیز می‌باشند که ارزش آنها را به عنوان یک کارتن دوستدار محیط زیست بیشتر می کند.
کارتن چهار درب

مدیریت قیمت کارتن چهاردرب

برای یادگیری ترفند کاهش قیمت سفارش کارتن چهار درب، فقط کافیست به مواردی که در ادامه گفته شده دقت نمایید.

  • ترکیب کارتن: توجه به ابعاد (طول، عرض و ارتفاع) محصول ضروری است.
  • تیراژ و تعداد تولید: اگر مقدار تولید را به حداکثر برسانید، بی شک در هزینه‌های تولید کارتن چهار درب مد نظرتان با کاهش چشم گیری در قیمت نهایی آن رو به رو خواهید شد.
  • شیوه تولید: با توجه به بازار هدف و تقاضای مشتری، سعی کنید انتخاب هوشمندانه‌ای از بین کارتن لمینتی 4 درب و فلکسویی انجام دهید.

جمع بندی

در این نوشتار سعی کردیم تا تمام اطلاعات مربوط به کم هزینه‌ترین جعبه موجود در صنعت بسته بندی را به شما مشتری عزیز معرفی نماییم. اگر به دنبال جعبه کارتنی چهار درب مناسبی هستید که بهترین مدل بسته بندی برای محصولتتان باشد، میتوانید بعد از دریافت مشاوره توسط کارشناسان کارتن پک از صفحه تماس با ما ، تصمیم مدبرانه ای در این خصوص بگیرید. کلید روشن شدن ماشین سود دهی کسب و کارتان، در دستان شماست، آنرا به موقع روشن کنید.

3/5 - (4 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *