جعبه پیتزا سفارشی با طراحی به چه صورت انجام میگیرد؟

جعبه پیتزا

جعبه پیتزا سفارشی در ابعاد و مدل های گوناگونی طراحی و تولید می شود که تهیه هر یک متناسب با سفارش و در خواست مشتری صورت میگیرد. بسته بندی پیتزا از پر کاربرد ترین پک هایی است که در حوزه مواد غذایی تولید میشود؛ در نتیجه بهداشتی بودن آن بسیار حائز اهمیت است.

مهم: خرید جعبه و کارتن پیتزا در سایز های متعدد در کارتن پک

تولید جعبه پیتزا سفارشی

در پروسه ساخت و تولید کارتن پیتزا از مقوا بهداشتی هم چون ایندربرد (پشت سفید)، کرافت، کارتن سینگل و کارتن سه لایه استفاده میشود که انتخاب هر یک بستگی به ابعاد و وزن پیتزا دارد. کارتن دو لایه یا همان سینگل با فرآیند لمینت، هم از نظر ظاهری جذاب تر به نظر خواهند رسید و هم سبب بهداشتی تر شدن جعبه پیتزا خواهند شد. توجه داشته باشید که مخاطبان همان قدر که به کیفیت و طعم غذا اهمیت میدهند، بهداشتی بودن جعبه و پک آن نیز برایشان مهم است.

مرتبط بخوانید: مقوا و انواع آن در بسته بندی و جعبه سازی

برای جلوگیری از خمیر شدن پیتزا به هنگام سفارش آن به صورت بیرون بر، بر روی پک پیتزا سوراخ های کوچکی قرار می دهند تا کمی از بخار موجود در جعبه خارج شود. علاوه بر این، زیر پیتزا یک لایه فلوت سفید رنگ مقوایی می گذارند تا از برخورد مستقیم پیتزا با جعبه جلوگیری کند؛ هوایی که در محیط فلوت در گردش است سبب ترد ماندن آن میگردد.

خواندنی ها: جعبه سازی همراه با تولید مدل های مختلف

چه مواردی در تولید جعبه پیتزا باید رعایت شود؟

رعایت مسائل بهداشتی و استفاده از مرغوب ترین مواد در جعبه مواد غذایی و خوراکی از جمله پیتزا، مسئله مهمی است که باید به آن توجه نمود. جنس تشکیل دهنده آنها به علت آن که رابطه مستقیمی با محتویات درون بسته بندی دارد، باید طوری تولید و طراحی شوند که در شرایط تغییرات آب و هوایی و دما به راحتی واکنش نشان ندهد. همچنین بتوانند غذا را برای مدتی طولانی گرم نگه دارند زیرا در غیر این صورت، از کیفیت آن کاسته شده و سبب سرد شدن زود هنگام آن میشود.

چنین غذاهایی به علت آن که جز دسته مواد غذایی قرار دارند، حتما باید پروتکل های بهداشتی در آنها کاملا رعایت شده تا حس اعتماد در مشتری ایجاد شود. هم چنین مقوای به کار رفته در آن می بایستی تاییده سازمان بهداشت را دریافت کرده باشد تا سلامت مصرف کننده به خطر نیفتد.

بیشتر بدانید: کارخانه کارتن سازی در تهران

نکته مهم: کارتن و مقوای به کار رفته در بسته بندی غذایی به خصوص فست فود ها، بهتر است حدالامکان قسمت داخلی آن سلفون شود تا از خرابی کارتن و خمیر شدن غذا جلوگیری شود.

طراحی کارتن پیتزا سفارشی

در طراحی جعبه پیتزا سفارشی باید از روانشناسی رنگ ها بدانید تا متناسب با ذائقه و علاقه ی مشتری، افراد را مشتاق به انتخاب رستوران خود برای سرو غذا کنید. مهم ترین وظیفه ی طراحی در این خصوص، انتقال حس دلچسب و لذیذ بودن غذاست. جذابیت در طرح و استفاده از رنگهای اشتها آور جعبه بسته بندی، سبب اشتیاق و علاقه مشتری به میل غذا در رستوران مد نظر شده و این سبب افزایش چشمگیر در جذب مشتری و بهبود کسب و کار میشود.

اطلاعیه: سینگل زیر پیتزایی و مدل های رایج آن

ارتباط چاپ جعبه پیتزا با برندینگ

تصور کنید که یک پک غذایی را سفارش داده اید که بسیار لذیذ و خوشمزه است ولی هیچ گونه چاپی روی آن صورت نگرفته است؛ نه برندی و نه نام رستوران بر روی آن درج شده است در این صورت شما هیچ گونه اطلاعاتی در مورد محصول سفارش داده خود، نخواهید داشت و این سبب عدم تبلیغ و در نهایت فراموشی آن برند خواهد شد و کم کم مشتریان خود را از دست خواهد داد هر چند اگر محصول با کیفیتی هم تولید نموده باشید.

جعبه پیتزا سفارشی به صورت کارتن فلکسویی و جعبه لمینتی ( چاپ افست) تولید و عرضه میشوند که انتخاب هر یک بستگی به سلیقه و میزان بودجه تعین شده توسط سفارش دهنده دارد. شاید فکر کنید که اعمال چاپ بر روی جعبه چاپ، کاری بیهوده و هزینه بر باشد اما باید بدانید که مردم مایل به هزینه کردن برای بهرین ها هستند و هر چه از المان های که سبب زیبایی جعبه میشود، کمک بگیرید نه تنها ضرر نخواهید کرد، بلکه در نهایت سود آن به جیب خودتان بازخواهد گشت.

اطلاع رسانی: کارتن فلکسویی و هر آن چه لازم است در مورد آن بدانید!

جعبه لمینتی پیتزا 

در جعبه لمینتی، هر گونه طرح و رنگی که مد نظر داشته باشید، بر روی پک اعمال خواهد شد. حتی میتوانید از برخی خدمات چاپی مثل سلفون نیز بهره ببرید که این زیبایی آنها را دو چندان خواهد کرد. با استفاده از جعبه لمینتی، میتوانید بر روی برند خود را بر آن اعمال کنید.

بیشتر بدانید: جعبه و کارتن لمینتی چیست و چگونه تولید میشود؟

ویژگی یک کارتن بسته بندی پیتزا با کیفیت و مناسب

  • مقاوم در برابر حرارت
  • جس و مقوای به کار رفته در آن بهداشتی باشد
  • داشتن طرح و رنگ متنوع و زیبا
  • بهداشتی بودن ورق زیره آن
  • نسبت به حرارت پیتزای خارج شده از فر، مقاوم باشد.
  • غذا را تا پیش از رسیدن به مقصد و به دست مشتری، گرم نگه دارد.
  • نداشتن بوی نامطبوع

نکته: کارتن بسته بندی فلفل دلمه ای با چه ورقی تولید میشود؟

اشکال مختلف پک پیتزا سفارشی

مدلی که برای جعبه پیتزا سفارشی در نظر گرفته میشود، تاثیر به سزایی را در جذب مشتری و فروش شما خواهد داشت. به کار بردن کمی خلاقیت در طراحی و تولید آنها مشتریان فعلی شما را تبدیل به مشتریان دائمی خواهد کرد. برخی از کافه رستوران ها و فست فودی ها، یک طراحی خاصی را برای خود در نظر میگیرند. به طور مثال، جعبه پیتزای مستطیلی، گرد، اسلایدی و از این قبیل مدلها اما پر کاربرد و پر استفاده ترین جعبه پیتزایی که اکثرا شما هنگام سرو غذا آن را دیده اید، مدل کیبوردی است.

آیا پک پیتزا را بازیافت میکنند؟ 

روغن و پنیر از ترکیبات اصلی پیتزا محسوب شده و هنگامی که پیتزا درون جعبه قرار میگیرد، این مواد به جعبه آغشته شده و به راحتی از آن جدا نمیشود. به همین علت، شرکت های بازیافت از دریافت آنها برای بازیافت خودداری میکنند. اما برای این مشکل راه حلی وجود دارد؛ استفاده از جعبه لمینی و مقوای ایندربرد ( پشت سفید). رستوران داران می توانند برای ورق زیرین جعبه پیتزا، سلفونی در نظر بگیرند تا از نفوذ روغن و پنیر پیتزا به درون پک جلوگیری شده و بتوان آنها را بازیافت کرد.

یادآوری: کارتن قارچ و نکات مهم در طراحی آن

سایز و ابعاد جعبه پیتزا

جعبه های پیتزا در دو سایز عمومی و سفارشی طراحی و تولید میشوند که در جدول زیر میتوانید سایز و ابعاد نوع عمومی آنها را مشاهده نمایید.

سایز   ابعاد
254*25*25
284*28*28
314*31*31
334*33*33
364*36*36
انواع کارتن و جعبه پیتزا

کارتن پیتزا سفارشی با چاپ اختصاصی

جعبه پیتزا سفارشی همان طور که از نامش پیداست، به درخواست و سلیقه تولید کننده طراحی میشود که هر چه ایده های خلاقانه و به روز در روند تولیدشان به کار رود، تولید کننده و یا صاحب فست فودی، در جلب نظر مشتریان موفق تر خواهد شد.

اطلاعیه: کارتن گوجه گیلاسی با چاپ اختصاصی

سوالات رایج برخی از همراهان

1- حداقل تیراژ قابل سفارش جعبه پیتزا سفارشی؟

کم ترین تعداد قابل تولید، 1000 عدد میباشد.

2- رایج ترین مدل پک پیتزا؟

جعبه مدل کیبوردی، بیشترین استفاده را در این زمینه دارد.

3- آیا جعبه پیتزا ابعاد استانداردی دارد؟

بله. اغلب جعبه پیتزا دارای سایز استانداردی هستند که میتوانند بدون چاپ یا چاپدار باشند. برای برجسته شدن برند تجاری و ماندگاری آن در ذهن مخاطبان، می توانید از جعبه لمینتی با طراحی و لوگوی اختصاصی خود استفاده کنید.

سخن پایانی

به هنگام تهیه جعبه پیتزا سفارشی لازم است که به نکات بهداشتی دقت فراوانی داشته باشید زیرا جز مواد غذایی بوده و ارتباط مستقیمی با سلامت انسان دارد. فراموش نکنید پکی که انتخاب میکنید، می بایستی دارای مهر تاییده بهداشت باشد. جهت کسب اطاعات بیشتر و دریافت مشاوره رایگان میتوانید به بخش تماس با ما شرکت کارتن سازی کارتن پک مراجعه نمایید.

4.8/5 - (5 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *