کارتن بسته بندی لبنیات با چه متریالی تولید میگیرد؟

کارتن بسته بندی لبنیات

کارتن بسته بندی لبنیات به منظور حفظ کیفیت و جلوگیری از فساد زود هنگام آنها طراحی میگردد تا این مواد غذایی به بهترین شکل ممکن به دست مشتری برسد. بسته بندی لبنیات به عنوان پک ثانویه فرآورده های لبنی در نظر گرفته میشود که با مقوا و کارتن تولید میگردد. در ادامه میخواهیم به انواع و درستی انتخاب هر کدام به نسبت مدل کالا بپردازیم.

بازاریابی گرم و پر سود با کارتن محصولات لبنی

لبنیات از مهم ترین مواد غذایی بوده که در هر سه وعده غذایی ما استفاده میشود و از نیاز های اساسی برای سالم ماندن و استحکام استخوان هاست. همان گونه که میدانید، بازار فروش لبنیات همواره داغ بوده و هست زیرا یکی از اساسی ترین نیاز‌های روزمره مردم، تهیه لبنیات همانند شیر، پنیر، کره، ماست، دوغ و از این قبیل می‌باشد. با توجه به این که لبنیات حالت های مختلفی دارند (برخی مایع و بعضی جامد) برای کنترل بهداشت آنها نیاز به بسته بندی های مختلفی است. مقصود از بسته بندی، جعبه ثانویه بوده که به منظور پک کردن لبنیات به کار میرود.

مرتبط بخوانید: مقوا بهداشتی چیست؟ چگونه باید آن را تشخیص داد؟

شاید بپرسید که چرا طراحی کارتن بسته بندی لبنیات اهمیت دارد؟ باید بگوییم که سلامت فرآورده های لبنی (ماست، شیر، سرشیر، کره و غیره) در گرو بسته بندیشان است زیرا اگر کارتن بسته بندی لبنیات نباشد، چه تضمینی وجود دارد که آنها به هنگام تخلیه بار سالم بمانند؟

شکل و فرم ظاهری محصولات لبنی تاثیر به سزایی در فروش آنها خواهد داشت. اکثر مردم به هنگام خرید لبنیات مخصوصا دوغ و شیر‌های پاکتی اگر ببینند که بسته بندی اولیه آنها فرو رفته یا به اصطلاح له یا غُر شده، تمایلشان به تهیه محصولات آن برند کاهش یافته و از خرید آنها اجتناب خواهند نمود زیرا حس میکنند که اصول بهداشتی در آنها رعایت نشده است؛ بنابراین، محصولات به فروش نخواهند رسید و این جز ضرر، ثمره دیگری نخواهد داشت.

خواندهای مرتبط: جعبه کارتن بستنی + انواع جعبه مقوایی بستنی لیتری

در نتیجه پیش از وقوع چنین اتفاقی لازم است یک جعبه کارتن لبنیات مناسب برای این مواد غذایی تهیه نمود. متریال به کار رفته در کارتن بسته بندی لبنیات باید به گونه ای باشد که کمترین تبادل دمایی را برقرار نموده و به طور کامل از محتویات داخل بسته بندی محافظت نماید.

تماشا کنید: بسته بندی مقوایی و کارتنی انواع محصولات برای بازار داخلی و صادرات

کارتن بسته بندی لبنیات چگونه تولید میشود؟

کارتن بسته بندی لبنیات

ورق های کارتنی و مقوایی، مواد اصلی تولید جعبه بسته بندی لبنیات و فرآورده های لبنی هستند که از دوام خوبی برخوردار بوده و میتواند آنها را از گزند های احتمالی حین مسیر و انتقال آنها به فروشگاه حفظ نموده و خیال تولید کنندگان را بابت سالم ماندن آنها آسوده نماید.

با توجه به این که محصولات لبنی هر یک حجم، وزن و اندازه متفاوتی دارند، قاعدتا نحوه و شیوه بسته بندی آنها با یکدیگر متفاوت خواهد بود؛ مثلا نمیتوان همان ابعاد کارتنی که برای شیر های لیتری استفاده میشود را برای کَره نیز به کار برد.

بسته بندی که برای لبنیات مورد استفاده قرار میگیرد، غالبا به صورت کارتن مادر است تا تعدادی از محصولات لبنی درون آنها بسته بندی شود. جعبه بسته بندی لبنیات اکثرا با کارتن سه لایه و کارتن پنج لایه هستند که در نظر گرفتن هر یک از این دو بستگی به تعداد و وزن هر یک از محصولات لبنی دارد.

بیشتر بدانید: کارتن سازی کرج چه پک هایی را تولید می نماید؟

مناسب ترین چاپ جعبه کارتن لبنیات

چاپ افست و چاپ فلکسو از معروف ترین و پر مصرف ترین چاپ هایی است که در صنعت جعبه سازی کاربرد دارد و با کمک آن میتوان به بسته بندی محصولات رنگ و لعاب داد. چاپ جعبه این فرصت را برای شما فراهم می آورد تا هر آن چه را که باعث میشود تا بهتر بازاریابی نمایید را بر پک هایتان اعمال نمایید. همان گونه که واضح است، چاپ، ابزاری است که با آن میتوانید بسته بندی محصولات خود را خاص و با جلوه ای متفاوت ارائه دهید بدون آن که نیاز به پرداخت هزینه های هنگفت و سرسام آور انواع رسانه ها برای تبلیغات و بازاریابی باشید.

اگر خواهان یک جعبه بسته بندی شیک و زیبا هستید به گونه ای که هر طرح، شکل و رنگی که مدنظرتان بود را بتوانید به پک هایتان اعمال نمایید، میتوانید با بهره گیری از چاپ افست که نتیجه آن تولید کارتن لمینتی است، به مقصود خود برسید و اگر کارتن لبنیات قیمت مناسبی مد نظر دارید، میتوانید از کارتن فلکسویی بهره ببرید.

برای یادآوری: هاردباکس و مزیت های آن که تا الان نمیدانستید!

طرح و رنگ کارتن بسته بندی لبنیات

لبنیات از آن جایی که بالغ بر 90 درصدشان سفید رنگ هستند، بهتر است کارتن بسته بندیشان نیز با همین رنگ طراحی گردد زیرا رنگ سفید بازتابی از پاکی، تمیزی و پاکیزگی بوده و میتواند حس سالم و طبیعی بودن مواد غذایی را به مصرف کننده منتقل نماید. استفاده از طرح های مرتبط با فرآورده های لبنی مثلا تصویری از خود یک محصول لبنی و یا تصاویری که همه مرتبط با لبنیات هستند نیز میتواند تاثیر گذار باشد.

مثلا برای کارتن بسته بندی شیر میتوانید از رنگ های سفید و مشکی که رنگ پوست گاو می باشد، بهره ببرید یا به طور مثال، کارتن شیر موز، شیر کاکائو و شیر توت فرنگی را میتوانید در کنار رنگ سفید از زرد،قهوه ای،قرمز یا با رنگ هر افزودنی که به شیر اضافه میشود، طراحی نمایید تا به راحتی طعم هر یک برای خریداران قابل شناسایی باشد. تولید کنندگان میتوانند با طراحی های نوآورانه و خلاقانه و البته مرتبط با محصول ظاهر مثبتی از یک کالا را به مخاطبان هدف نشان دهند.

در این خصوص تولید کنندگان میتوانند از کارتن سفید بسته بندی بهره ببرند. کارتن سفید ساده به جعبه ای خطاب میشود که بدون هیچ گونه طرح و یا کار چاپی در پروسه تولید قرار میگیرد. این نوع کارتن با توجه به آن یک لایه کاغذ سفید بر قسمت بیرونی آن استفاده شده است، هم دوام و مقاومت بالایی نسبت به کارتن های قهوه ای رنگ داشته و هم از جذابیت ظاهری بیشتری برخوردار می باشد و مشتری بیشتر به سمت خرید آن ترغیب می شود.

سینی کارتنی فرآورده های لبنی

به غیر از کارتن و جعبه بسته بندی لبنیات، یک سری سینی مقوایی و کارتنی نیز تولید میگردد که تعدادی از محصولات لبنی بر روی آنها چیده شده و سپس شیرینگ میشوند. این سینی ها میتوانند بدون چاپ، چاپ دار و حتی به صورت لمینتی نیز ارائه شوند که این را سفارش دهنده تعیین می نماید. سینی مقوایی لبنیات نه تنها به محصولات داخل پک نظم میدهد، بلکه جابه جایی آنها را نیز آسان تر می نماید. سینی مقوایی لبنیات نه تنها به محصولات داخل پک نظم میدهد بلکه جابه جایی آنها را نیز آسان تر می نماید و سبب حفظ محصولات از آسیب های احتمالی میگردد.

نکته مهم: سینی کارتنی انواع محصولات + انواع سینی مقوایی شیرینگ

سفارش جعبه کارتن لبنیات

ابعاد محصول، تعداد سفارش (تیراژ)، چاپ (افست یا فلکسوگرافی)، مدل بسته بندی، ترکیب ورق و خدمات چاپ همه از مواردیست که پیش از خرید و ثبت سفارش کارتن بسته بندی لبنیات می بایست بدانید و به کارشناسان فروش کارتن سازی اطلاع دهید. دقت کنید به جهت این که قیمت جعبه بسته بندی لبنیات تا حدودی مقرون به صرفه شود، بهتر است آنها را در تیراژ بالا سفارش دهید؛ زیرا با این کار، هزینه های جانبی مانند تولید، دور چاپ، دور ریز و غیره کمتر شده و در نتیجه قیمت آن ارزان تر خواهد شد.

نکته: خرید کارتن ارزان چه ترفند هایی دارد؟

سخن پایانی

در این نوشتار سعی شد به انواع کارتن بسته بندی لبنیات پرداخته شود تا خریدار با آشنایی کامل اقدام به ثبت سفارش نماید زیرا این کار جزء دسته مواد غذایی بوده و بسته بندی آن نیازمند رعایت نکات ویژه ای میباشد. کارخانه کارتن سازی کارتن پک واقع در استان البرز کرج، با دارا بودن دستگاه و ماشین آلات آخرین مدل، همواره سعی در جلب رضایت شما مشتریان گرامی با تولید بهترین و با کیفیت ترین پک هاست. جهت کسب اطلاعات بیشتر در خصوص مجموعه، با ما در تماس باشید.

4.6/5 - (5 امتیاز)

2 دیدگاه برای “کارتن بسته بندی لبنیات با چه متریالی تولید میگیرد؟

    • پوریا نیک گفته:

      سلام احسان جان، هم کارتن سه لایه و هم سینگل لمینتی e فلوت میتونید استفاده کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *