کارتن بسته بندی آیس برگ

کارتن لمینتی آیس برگ

کارتن بسته بندی آیس برگ را میتوان اغلب در انواع سه لایه و پنج لایه با چاپ افست مشاهده نمود که برای بازار های خارجی و صادرات، این پک ها اغلب به صورت لمینتی ارائه میشوند. لمینتی شدن کارتن بسته بندی آیس برگ این مزیت را دارد که هم جلوه زیباتری به بسته بندی داده و هم تا حدودی بر استحکام و دوام آن می افزاید.

اطلاع رسانی: خرید کارتن کاهو (رومانو، آیس برگ و پیچی) به صورت فلکسویی و لمینتی

آیس برگ

آیس برگ نوعی کاهو بوده که اکثر مردم آن را با نام کاهو پیچ میشناسند. این محصول کشاورزی را میتوان در انواع سالادها استفاده و غذاهای فست فودی هم چون ساندویچ مصرف نمود.

 چرا بسته بندی صیفی جات ( آیس برگ ) اهمیت دارد؟

در عرضه تولید و فروش محصولات کشاورزی (صیفی جات)، برخی اوقات اخبار ناخوشایندی را در خصوص عدم فروش، برگشت زدن از کشور مقصد، و افزایش ضایعات آن میشنویم که بسیار ناراحت کننده است. آیا تا کنون برایتان سوال نشده که چه عاملی سبب بروز چنین اتفاقاتی میشود؟

بله درست حدس زدید؛ عدم بسته بندی! متمایز کردن محصولات، ایمنی و نگهداری از آنها به چیزی امکان پذیر نخواهد شد به جز بسته بندی. پک کالا همانند لباس برای آن عمل میکند. فرض کنید انسانی را بدون لباس در جامعه مشاهده میکنید، حتی تصور آن نیز خنده دار و شرم آور است!

اما متاسفانه برخی از کشاورزان هم چنان باور های سنتی خود را دنبال کرده و محصولات خود را بدون یک بسته بندی مناسب راهی بازار داخلی و خارجی میکنند که این هم از کیفیت محصولاتشان میکاهد زیرا طی حمل و نقل و جابه جایی ممکن است آسیب ببینند و هم سبب سود استفاده برخی از افراد سود جو میشود.

نکته مهم:خرید آنلاین کارتن و جعبه بسته بندی انواع محصولات

انواع کارتن بسته بندی آیس برگ

کاهو و دیگر صیفی جات به دلیل حساسیت بالایی که دارند، در نتیجه انتخاب یک بسته بندی مستحکم و با دوام شرط اول برای سالم ماندن و حفظ کیفیتشان خواهد بود؛ در نتیجه باید پکی مناسب برای آنها در نظر گرفت. کارتن سه لایه و پنج لایه بهترین گزینه برای بسته بندی صیفی جات میباشند. بسته بندی های لمینتی ضمن ظاهر زیبا و شکیلی که دارند، مقاومت جعبه را تا حدودی بالا برده و مشتری را ترغیب به سفارش از محصولات شما خواهد کرد.

مقاومت کارتن 5 لایه نسبت به 3 لایه بیشتر بوده و با ترکیب فلوت ضد رطوبت و کرافت سنگین برای صیفی جاتی که قرار است مدتی در سرد خانه ها بمانند، ایده آل خواهد بود.

مرتبط بخوانید: کارتن پنج لایه چیست و آستانه تحمل آن چقدر است؟

نحوه چینش کاهو آیس برگ در کارتن برای صادرات

در وهله اول باید بدانید صیفی جاتی همچون کاهو و کلم جهت صادرات، می بایستی بلافاصله در سرد خانه نگهداری شوند تا طراوت و تازگی خود را حفظ کنند، سپس در تریلر های یخچال دار بارگیری و ارسال میشوند. حداکثر وزن برای بسته بندی کاهو صادراتی، 8 تا 12 کیلوگرم بوده و از این مقدار بیشتر، له شدگی و خرابی کاهو را به همراه دارد.

ایده آل ترین روش بسته بندی آیس برگ یا همان کاهو پیچ، به صورت تک ردیفه بوده که 8 تا 10 عدد آیس برگ درون آن چیده میشود. توجه داشته باشید که صادرات هر نوع کاهویی چه آیس برگ و چه انواع دیگر آن نباید به صورت فله ای صورت بگیرد زیرا از کیفیت آن کاسته و سبب پوسیدگی آن خواهد شد.

یادآوری: جعبه سازی در کرج با مدل های گوناگون و طرح های متنوع

طراحی

طراحی یک عامل کلیدی در بسته بندی است که هر چه با کیفیت و خوانا تر باشد، میتواند مشتریان بالقوه ای را جذب کرده و محصول شما را از رقبا متمایز کند. جلوه ظاهری و بصری نه تنها معرف بر کیفیت محصول است، بلکه نشان دهنده اعتبار شرکت سازنده و نام تجاری محصول است.

مردم ذاتا موجودات بصری هستند. چیزی که یک برند خوب را از بقیه برند ها متمایز و متفاوت میکند، چگونگی طراحی و کیفیت آن بر پک کالاهاست که تا چه میزان میتواند مشتریان را تحت تاثیر قرار دهد. اگر چه که یک لوگوی زیبا و چشم نواز نقش مهمی را در بازاریابی یک محصول ایفا میکند، اما هیچ عاملی به اندازه طراحی جذاب گرافیکی متقاضی را ترغیب به خرید از پک شما نخواهد شد. در نتیجه هر چه بسته بندی شکیل تر باشد، پتانسیل بی شماری را در جذب مخاطبان به همراه خواهد داشت.

مطالعه آزاد: طراحی بسته بندی برند های مطرح و محبوب!

چاپ در کارتن بسته بندی آیس برگ

بیشترین سهم در دیده شدن محصول و جعبه بسته بندی، چاپ با کیفیت آنها بوده که پتانسیل بی شماری را در جلب نظر متقاضیان دارد. همین عامل سبب میشود تا سیل عظیمی از خریداران به سمت برند شما روی بیاورند. به علاوه، چاپ یک محصول به اندازه خود آن در تصمیم گیری مصرف کننده نقش مهمی را ایفا میکند.

دو چاپ فلکسو و افست بیشترین استفاده و کاربرد را در صنعت چاپ و بسته بندی دارند. چاپ افست در جعبه لمینتی اعمال میشود که تنوع رنگی بسیاری دارد و برای آن دسته از تولید کنندگانی که میخواهند محصولاتشان نظر مخاطبان را به خود جلب کند، لازم است که از این چاپ بهره ببرند. فلکسو از دیگر چاپ های متداول بوده که جذابیت کمتری نسبت به نوع افست داشته و به طور مستقیم بر روی کارتن پیاده میشود.

صرفا برای مطالعه: چاپ افست چیست و چگونه بر جعبه ها اعمال میشود؟

 کدام بسته بندی آیس برگ و سود مند تر است؟ کارتن بسته بندی یا جعبه چوبی؟

اگر چه که هر دو بسته بندی کاربرد خاص خود را داشته و هر دو در این زمینه قابل استفاده خواهند بود، اما پک کارتنی به دلایلی که در ادامه ذکر خواهیم کرد، نسبت به جعبه چوبی برتری دارد.

 • وزن سبک
 • حمل و نقل و جابه جایی آسان
 •  بازیافت پذیری و دوستدار محیط زیست بودن
 •  قابلیت چاپ بالا و با کیفیت
 • شکل ظاهری بهتر
 • قابلیت درج و اعمال هر گونه طرح، لوگو و غیره
 • حفاظت بهتر از محصولات
 • مقرون به صرفه بودن

 مدل کارتن بسته بندی آیس برگ کدام اند؟

مدل های مختلفی از کارتن در صنعت جعبه سازی تولید و عرضه شده که انتخاب هر یک گاهی بر اساس ویژگی و نوع محصول و در برخی موارد برحسب سلیقه مشتری انتخاب میگردد. بیشترین مدلی که برای کارتن آیس برگ از آن استفاده میشود، سبدی است.

این مدل کارتن، دارای دو دسته در دو طرف کارتن میباشد.این دستگیره ها برای آن گذاشته میشود که هوا درون جعبه جریان داشته باشد و از خراب شدن محصول خودداری کند. در این مدل جعبه، از فلوت ضد رطوبت جهت صادرات استفاده میشود و لاینر های آن نیز از جنس کرافت میباشد.

توجه: کارتن بسته بندی کرفس برای بازار داخلی و صادرات

بهترین کارتن آیس برگ جهت صادرات چه ویژگی دارد؟

 • شناسایی بازار هدف به سهولت
 • قابلیت ترغیب و جذب خریداران خارجی
 • حمل و نقل آسان
 • کیفیت مطلوب چاپ روی بسته بندی
 • مقاوم در برابر ضربه
 • ابعادی مناسب با محصول
 • داشتن اطلاعاتی مبنی بر معرفی کردن محصول

بیشتر بدانید: کارتن فلفل دلمه ای به صورت لمینتی و فلکسویی

راه های کاهش خسارت در جعبه بسته بندی آیس برگ

این نکته را در نظر داشته باشید که اگر آیس برگ ها طوری بسته بندی شوند که هیچ فاصله ای بینشان نباشد، امکان برخوردشان با یکدیگر حین حمل و نقل و جا به جایی زیاد شده و سبب میشود که محصولات له شده و دیگر کیفیت سابق خود را نداشته باشند. زمانی که همچین اتفاقی بیفتد، تمایل مشتریان به خرید از محصولات شما کاهش یافته و بدین ترتیب آنها را از دست خواهید داد.

سخن پایانی

اگر به دنبال یک شرکت کارتن سازی معتبر و حرفه ای برای سفارش کارتن بسته بندی آیس برگ هستید که صفر تا صد کارها را خودشان انجام دهند، میتوانید به کارتن سازی کارتن پک مراجعه نمایید.

5/5 - (12 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *