چگونگی سفارش کارتن بسته بندی از سیر تا پیاز

خرید کارتن بسته بندی

چگونگی سفارش کارتن بسته بندی از سیر تا پیاز جهت حفظ و ایمنی محصولات، حمل و نقل آسان، برجسته شدن تجاری و فروش بیشتر امریست مهم و ضروری که باید به آن توجه شود. چگونگی سفارش کارتن بسته بندی از سیر تا پیاز برای عرضه محصولات در بازار داخلی، خارجی و صادرات به کشورهای همسایه یکی از خدمات صنعت چاپ و بسته بندی شرکت کارتن پک میباشد.

اطلاع رسانی: خرید آنلاین و قیمت کارتن بسته بندی در کارتن پک

اهمیت چگونگی سفارش کارتن بسته بندی

با توجه به اهمیت کالایی که درون جعبه بسته بندی قرار بگیرد، در نتیجه نیاز به تهیه کارتن بسته بندی جهت حفظ و مراقبت از آن احساس شده که کارتن سازی ها باید در تولید و عرضه پکها نهایت تلاش و دقت خود را به کار ببرند. هر شرکت و تولید کننده ای برای بالا بردن میزان فروش، برجسته سازی برند و دیده شدن آنها در میان انبوهی از محصولات، نیاز به یک بسته بندی با کیفیت و مناسب با محصول خود دارد که علاوه بر حفاظت، موارد ذکر شده را نیز پوشش دهد.

سفارش کارتن بسته بندی از مهم ترین بخش عرضه یک محصول محسوب شده و توجه به آن تاثیر به سزایی در بالا رفتن میزان فروش و برجسته شدن تجاری در عرصه برندینگ ضروری است. تولید کننده ها باید این نکته را در نظر بگیرند که اگر کمی بیشتر هزینه صرف پک خود کرده و از یک سری المان های زیبایی بهره ببرند، مسلما پک هایشان نسبت به رقبا متمایز تر خواهد شد که این برجسته شدن برند تجاری و فروش زیاد را به همراه خواهد داشت.

مهم: جعبه سازی در کرج به همراه تولید مدل های گوناگون

مراحل و چگونگی سفارش کارتن بسته بندی

برای تهیه کارتن مناسب با آنچه مد نظرتان میباشد، به اطلاعاتی همچون ابعاد و وزن محصول، مدل و چند لایه بودن کارتن، طراحی، چاپ و در نهایت خدمات پس از آن نیاز دارید که در ادامه با هر یک از آنها آشنا خواهیم شد. در ضمن بدون در دست داشتن چنین معلوماتی قادر به انتخاب کارتن با کیفیت نخواهید شد.

1- ابعاد و وزن کالا

در مرحله ی نخست، بحث ابعاد و وزن مطرح است که می بایست از اندازه و سایز آن مطلع باشید تا بتوانید کارتنی فیت و متناسب با محصول انتخاب کنید؛ جعبه ای که کالا را به نحو احسن در خود جای دهد و از لق زدن آن جلوگیری کند، میتواند مهم ترین بخش در شیوه سفارش کارتن بسته بندی باشد که پیشنهاد میشود در این خصوص برای کسب اطلاعات بیشتر از کارشناسان فروش ما مشاوره رایگان دریافت نمایید.

 زمانی که از ابعاد محصول خود اطمینان ندارید، برای کسب نتیجه بهتر از سفارش کارتن میتوانید یک نمونه از محصول را به کارخانه بفرستید تا اندازه گیری به طور دقیق انجام شود.

2- جنس کارتن بسته بندی (چند لایه بودن)

مقصود از چند لایه بودن یعنی تعداد لاینر و فلوت هایی که در هر کارتن به کار رفته و عامل تعیین کننده ضخامت و چند لایه بودن کارتن است. لاینر ورقه های بالایی و پایینی فلوت ها هستند که به صورت سطحی صاف بر زیر و روی فلوت چسبیده است؛ فلوت یا همان کنگره به فضای خالی ما بین کارتن میگویند که شبیه به نمودار سینوسی (~) است.

کارتنها از نظر چند لایه بسیار متنوع میباشند که پرکاربرد ترین آنها عبارت اند از: دو لایه، سه لایه و پنج لایه که در ادامه محتوا به تک تک ویژگی آنها خواهیم پرداخت.

  • دو لایه ( سینگل فیس )

این کارتن از یک لایه ورق مسطح و یک فلوت تشکیل شده است. به دلیل آن که از یک لایه مسطح دارد، به آن سینگل فیس میگویند. در تمامی موارد کارتن دو لایه لمینت میشود یعنی نمیتوان بدون انجام این فرآیند آن را به مشتری تحویل داد. این کارتن تحمل وزن تا 2 کیلو گرم را دارند و برای کالاهایی مثل محافظ، لامپ، کارتخوان و از این قبیل کالاها کاربرد دارد.

شیت ( ورق) کارتن سینگل فیس یا دو لایه

مرتبط بخوانید: ورق (شیت) کارتن سینگل فیس

  • سه لایه

کارتن سه لایه از سه لایه ورق زیره، رویه و فلوت تشکیل شده است. این کارتن ها تا وزن 10 کیلوگرم را پوشش میدهند که تعیین دقیق این مقاومت با ابعاد کالا، رابطه مستقیم دارد. به دلیل حفظ و نگهداری بالایی که این کارتن میتواند از محصولات متعددی داشته باشد، اکثر تولید کنندگان از آن برای پک محصول خود بهره میبرند.

شیت ورق سه لایه

بیشتر بدانید: تولید کارتن سه لایه

  • پنج لایه

کارتن پنج لایه از سه لاینر و دو فلوت تشکیل شده که از بارز ترین ویژگی این نوع کارتن میتوان به موارد زیر اشاره کرد:

  1. دوام وزن تا 45 کیلو گرم
  2.  محکم تر بودن نسبت به دو لایه قبلی
  3.  مناسب برای حمل لوازم سنگین
ورق کارتنی پنج لایه

صرفا جهت مطالعه: کارتن پنج لایه و ویژگی های آن

3- مدل کارتن بسته بندی

مدل های مختلفی از بسته بندی در صنعت کارتن و جعبه سازی تولید میشود که انتخاب آنها گاهی بر اساس ویژگی محصول و در مواردی برای راحتی مشتری انتخاب میگردد. تعدادی از این مدل ها عبارت اند از: چهار درب ( آمریکایی یا معمولی )، کیبوردی، کشویی، تلسکوپی ( زیره رویه )، دو درب دارویی، ته قفلی درب دارویی، دسته دار، دستگیره دار و غیره.

نکته مهم: هیچ یک از این مدلها بر دیگری برتری نداشته و انتخاب هر کدام از آنها، بر طبق ابعاد و راحتی مشتری صورت میگیرد.

دانستنی ها: جعبه و کارتن های دسته دار

4- طرح چاپی روی کارتن بسته بندی

همراهان عزیز طرح روی جعبه و کارتن بسته بندی حائز اهمیت میباشد زیرا دارای پتانسیل بی شماری را  بعد از کیفیت محصول در جذب مشتری دارا میباشد و باید زمان بیشتری را برای رسیدن به طرح چاپی مدنظر روی کارتن سپری گردد. طرح روی بسته بندی شانس شما را برای جذب متقاضیان افزایش مییابد زیرا در وهله اول، نگاه مشتری به سمت طرح روی پک رفته و همین عامل سبب متمایز شدن محصول شما در میان سایز کالاها در بازار رقابت خواهد شد.

5- چاپ روی جعبه بسته بندی

یک محصول با کیفیت همراه با چاپ و بسته بندی خوب میتواند سطح فروش شما را در بازار پر رقابت امروز، بالا ببرد چون مشتریان در وهله اول به چاپی که بر بسته بندی شما اعمال شده، توجه میکنند و سپس اقدام به خرید میکنند. مسلما چاپ روی کارتن تاثیر به سزایی در جذب مشتری دارد و هر چه با کیفیت تر و تمیز تر باشد، مخاطبان زیادی را به خود جلب خواهد کرد. در کارتن سازی و جعبه سازی، دو چاپ افست و فلکسو از رایج ترین و پر کاربرد ترین در این صنعت میباشند.

  • چاپ افست

افست که با نام چاپ لیتوگرافی نیز شناخته میشود، پر استفاده ترین چاپ در صنعت بسته بندی محسوب شده که ابتدا چاپ بر روی لایه نازک مقوا مانندی اعمال سپس این پوستر بر روی شیت کارتن چسبانده میشود. نام این فرآیند لمینتی شدن کارتن و جعبه بسته بندی است.

این چاپ از چهار رنگ اصلی تشکیل شده ولی در کنار آن میتوان از رنگ های خاصی که رنگ پنتون نام دارد نیز بهره برد. بر روی این نوع چاپ، هر طرح گرافیکی که مد نظر داشته باشید، قابل اجرا خواهد بود.

  • چاپ فلکسو

این نوع چاپ مستقیما بر روی کارتن انجام میشود و تا 3 رنگ امکان چاپش وجود دارد. چاپ فلکسو بر خلاف چاپ افست، محدودیت رنگ دارد و هر نوع رنگ یا طرح خاصی را نمیتواند چاپ کند. منظور از فلکسوگرافی، چاپی است که به طور مستقیم بر روی جعبه اعمال شده و شامل یک یا دو رنگ میباشد. کارتن فلکسویی به رنگ های قهوه ای و سفید دیده میشود.

مهم: چاپ کارتن چیست و علت محبوبیت آن در صنعت بسته بندی

6- خدمات چاپ

انواع پوشش و خدمات چاپ جهت ماندگار شدن در ذهن مخاطبان، بهتر دیده شدن و فروش بیشتر آنها صورت میگیرد که تا حدودی بر مقاومت آنها نیز تاثیر گذار است. اگر تولیدکننده ای میخواهد که به جذابیت و زیبایی بیشتر پک محصولش اهمیت میدهد، میتواند از این پوشش ها و خدمات بهره ببرد.

خدمات چاپ در صنعت کارتن و جعبه سازی عبارت اند از: سلفون، طلاکوب و نقره کوب، برجسته سازی، ام باس و رنگ پنجم بوده که جهت زیبایی بسته بندی استفاده میشود. توجه داشته باشید که تمام این خدمات بر جعبه مقوایی و کارتن های لمینت شده صورت میگیرد.

چگونگی سفارش کارتن بسته بندی برای محصولات چه مزایایی دارد؟

بسته بندی محصولات هویت و شناسنامه آنها به حساب می آید و همین عامل سبب میشود که محصولات از یکدیگر متمایز شوند. از اهداف مهم و بزرگ هر برند و تولید کننده ای، حفظ اصالت محصول، دیده شدن، ماندگاری در ذهن و بر جسته شدن برند تجاری بوده که برای دست یابی به این هدف، می بایستی پکی با کیفیت همراه با جلوه های بصری و زیبا برای آن در نظر گرفته شود.

با این اوصاف، برخی از تولید کنندگان هم چنان باور های سنتی خود را دنبال کرده و بسته بندی کالا خود را سر لوحه کار خود قرار نمیدهند و همین امر سو استفاده افراد سود جو و حتی بعضی کشور ها خواهد شد.

تماشا کنید: بسته بندی محصولات در طرح و مدل های گوناگون

پرسش های متداول

در این بخش به تعدادی از سوالاتی که برای برخی از شما همراهان گرامی ممکن است پیش بیاید، پاسخ خواهیم داد.

1- حداقل تیراژ برای سفارش کارتن چقدره؟

1000 عدد

2- چرا کارتن لمینتی بهتر از فلکسوییه؟

در جعبه و کارتن های لمینتی، امکان اجرای هر طرح با هر رنگی هستش که این هم باعث زیبایی بیشتر کارتن بسته بندی شما میشه و هم تا حدودی به مقاومتش اضافه میکنه.

3- سفارش کارتن و ثبت سفارش نیازمند چه اطلاعاتی هستش؟

برای خرید باید مواردی مثل نوع محصول، وزن، ابعاد، نوع چاپ و تعداد سفارش مد نظرتون رو در اختیار کارشناسای فروش هر شرکت کارتن سازی قرار بدید.

4- آدرس کارخونه کارتن پک؟

کارخانه: کرج کمالشهر، بعد از میدان بهشتی، خیابان صفا، کوچه پنجم، پلاک 6

5- هزینه کارتن بستگی به چه مواردی داره؟

هزینه تموم شده کارتن بستگی به عواملی مثل ترکیب ورق، جنس (فلکسویی و لمینتی)، نوع چاپ، خدمات چاپی، تیراژ و غیره داره.

تامین کننده کارتن در تهران و کرج

در این محتوا در مورد نکاتی که لازم بود در چگونگی سفارش کارتن بسته بندی بدانید را برایتان بازگو کردیم. حالا خیلی راحت میتوانید برای سفارش کارتن و جعبه بسته بندی محصولتان، اقدام نمایید. جهت کسب اطلاعات بیشتر و دریافت مشاوره رایگان، میتوانید با کارشناسان فروش کارتن سازی کارتن پک در بخش تماس با ما سایت در ارتباط باشید.

4.9/5 - (13 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *