جعبه بسته بندی ساندویچ – کارتن، پاکت و کاور ساندویچ

جعبه بسته بندی ساندویچ

جعبه بسته بندی ساندویچ محبوبِ این روز‌های کسب و کارهای آنلاین غذا، فست فودی ها و رستوران های ایران کدام است؟ برای ساخت پک های بسته بندی ساندویچ چه متریال اولیه‌ای بکار گرفته میشود؟ چند درصد از این مواد اولیه، بهداشتی و سازگار با محیط زیست هستند؟ چرا استفاده از نایلون پلاستیکی برای بسته بندی ساندویچ چندین سال است که منسوخ شده است؟ کدام طراحی با چه رنگی روی پالت بسته بندی ساندویچ در فضای رقابتی فست فودی ها میتواند برنده باشد؟ آیا استفاده از منقسم داخل کارتن بسته بندی ساندویچ مزایایی در جابه جایی حین مسیر یا برای انبارداریِ این وعده غذاییِ محبوب جهانی دارد؟ برای رسیدن به پاسخ این سوالات و بیشتر در مورد سفارش یک جعبه بسته بندی ساندویچ گرم یا سرد منحصر به فرد برای آن دسته از اغذیه فروشی‌ها و فست فودی‌هایی که میخواهند خیلی زود به فروش انفجاری برسند، این محتوا برای شما مشتری عزیز آماده شده است.

جعبه بسته بندی ساندویچ

چه در محل کار، مدرسه یا قطار و مترو احساس گرسنگی کنید، خرید یک ساندویچ خوشمزه همیشه سریعترین و بهترین انتخاب برای رفع گرسنگی شما است. ساندویچ ها با مواد مختلفی: کاهو، گوجه، خیارشور، انواع سوسیس و کالباس و غیره آماده سرو شدن، میشوند و اگر با جعبه مناسبی بسته بندی نشوند، به سرعت تازگیشان توسط آسیب های احتمالی فیزیکی و شیمیایی ربوده و آن طعم خوشمزه اولیه که لذت وصف نشدنی را به انسان منتقل میکند را از دست میدهند.

جعبه، کالبد اصلی هر محصولی است. اگر چه در گذشته، بسته بندی ساندویچ و دیگر غذاهای فست فودی بیشتر از جنس پلاستیک بود، اما در دنیای پر سرعت امروزی که مردم دائماً در مسیر هستند، وقت غذا پختن ندارند و حتی برای غذا خوردن هم عجله دارند، بسته بندی پلاستیکی برای انواع غذاها چه فست فودی و چه سنتی به دلیل احتمال تغییر شکل دادن بخاطر گرمای غذا یا تکان خوردن ها در جابجایی و تولید مواد شیمیایی که برای سلامتی انسان و محیط زیست مضر است، از سوی سازمان بهداشت و بسته بندی محصولات غذایی ممنوع شده اند.

با پیشرفت فناوری و نیاز شدید برند های تولید کننده غذاهای فست فودی به یک بسته بندی با کیفیت، قابل بازیافت، بهداشتی و مناسب وزن سبک ساندویچ، صنعت کارتن سازی و جعبه سازی توانست اولین و پرطرفدار ترین راه حل بسته بندی آنها را با نام جعبه بسته بندی ساندویچ تولید نماید. برای اینکه با استفاده از این جعبه ها بتوانید برند خود را در بین غول‌های صنعت فست فود SubWay، مک دونالد، استار باکس و غیره به مردم تبلیغ نمایید، مهم است که با محبوب ترین پک های بسته بندی ساندویچ ظاهر شوید که در ادامه با آنها آشنا خواهید شد.

انواع جعبه بسته بندی ساندویچ

ابتدا آنها را به صورت فهرستی نان برده و سپس در خصوص تک تک آنها برایتان حقایقی را بازگو خواهیم نمود که در انتها خواهید دید مدل جعبه چقدر موثر در جذب مشتری و فروش است.

 • کارتن بسته بندی ساندویچ
 • پاکت بسته بندی ساندویچ
 • کاور بسته بندی ساندویچ
 • طراحی و چاپ روی پک ساندویچ

امروزه، فست فود‌ها و رستوران‌های غذا خوری در همه مناطق ایران وجود دارند، به طوری‌که طبق آخرین آمار بانک مرکزی، ایرانی‌ها سالانه حدود 16.3 هزار میلیارد تومان برای خرید غذاهای فست فودی هزینه می کنند. در پی گسترش تاسیس رستوران و فست فودی ها در ایران و افزایش نیاز برای بسته بندی غذاهایشان به خصوص ساندویچ های گرم و سرد، جعبه‌های کارتنی و مقوایی با توجه به نوع ماده غذایی که قرار است داخلشان قرار بگیرد، رواج یافتند.

کارتن بسته بندی ساندویچ

جعبه بسته بندی ساندویچ

با گسترش فروش بسته بندی ساندویچ های سرد چه در مدارس و دانشگاه‌ها، چه محیط کار، کنار جاده‌‌ ها و غیره به خصوص ساندویچ فلافل، عضو جدیدی به نام جعبه کارتن وارد خانواده بسته بندی گردید که ابعاد آن به اندازه 1 تا 30 عدد ساندویچ متفاوت است. کارتن‌های بزرگی که داخلشان تا 30 عدد ساندویچ قرار میگیرد با نام کارتن مادر شناخته میشوند و معمولاً از آنها برای جابه جایی ساندویچ های آماده کارخانه های تولید کننده ساندویچ به فروشگاه‌های بزرگی مانند افق کوروش، اتکا، هفت، جانبو و غیره مورد استفاده قرار میگیرند. اغلب به جعبه های کارتن بسته بندی ساندویچ، جعبه آماده نیز گفته میشود و این جعبه‌ها به صورت از قبل تولید شده با چاپ فلکسو طرح ساندویچ‌های مختلفی مانند فلافل، سوسیس، کالباس و غیره رویشان چاپ شده و قیمت بسیار مقرون به صرفه ای دارند. این جعبه‌ها که بیشتر در مدل دسته دار یا کارتن چهار درب تولید میشوند ابعادشان کاملاً استاندارد و طبق تقاضای مشتری گاهی داخلشان از منقسم کارتنی یا مقوایی نیز برای جابه جایی ایمن ساندویچ ها استفاده میشود.

پاکت بسته بندی ساندویچ

پاکت بسته بندی ساندویچ

در دنیای رنگارنگ بسته بندی انواع محصولات، شاید باورتان نمی‌شد پاکتی از جنس کاغذ کرافت، بازار را به نفع خود این چنین تغییر دهد که حتی برای خرید جعبه بسته بندی ساندویچ نیز برای 60 درصد از متقاضیان در لیست اول انتخاب قرار بگیرد. این کاغذ، در صنعت فست فود برای بسته بندی ساندویچ بیشتر به صورت پنجره دار ( طلق دار) عرضه و تنوع در طرح ها و امکان چاپ بر روی هر دو رنگ سفید و قهوه ای آن باعث شده تا فعالان این صنعت در طول سفری که قرار است به مشتریان زیادی، ساندویچ‌های خوشمزه ای را ارائه بدهند، استفاده نمایند.

مدل پنجره ای پاکت بسته بندی ساندویچ، به این صورت می‌باشد که ساندویچ درون آن به دلیل طلق دار بودن جعبه به صورت زنده مشخص است، این بسته بندی حتی به دلیل ساختاری که دارد باعث میشود بوی ساندویچ بیشتر در هوا پخش و میل مشتری برای مزه کردن آن افزایش یابد.

کاور بسته بندی ساندویچ

کاور بسته بندی ساندویچ

قدرت ارتباط بسته بندی با مشتری آنقدر زیاد است که از آن به عنوان بیلبورد تبلیغاتی نیز یاد میشود. تصور کنید، اگر این بسته بندی شکل جدید، حس تازه و مدل منحصر به فردی داشته باشد، قطعاً مشتریان بیشتری را به ساندویچی شما جذب میکند. کاور بسته بندی ساندویچ چنین قدرتی دارد، اگر طرحی مانند طرح خود ساندویچ نیز رویش چاپ شود، زمانیکه دور ساندویچی که درون یک بسته بندی از جنس ورق ایندربرد یا کاغذ کرافت ساده قرار گرفته، بسته شود مانند کوچیک شده خود ساندویچ، به علاقه مندان کمک میکند تا دندان هایشان را برای گاز زدن به اندازه ساندویچی که داخل بسته بندی قرار گرفته، آماده کنند. این کاور‌ها میتوانند از بین ورق‌های ایندربرد، گلاسه و کرافت انتخاب شوند، آنها محبوب ترین بسته بندی در غرفه‌های فست فود خیابانی می‌باشند.

چرا طراحی و چاپ بسته بندی ساندویچ در میزان فروش تاثیر گذار است؟

اگر صاحب فست فودی سیار و صاحب اغذیه فروشی یا ساندویچی هستید، قطعاً میدانید اولین چیزی که بعد از رعایت نکات بهداشتی، مشتری به آن توجه می کند، طراحی روی جعبه بسته بندی است، گویی طرح روی بسته بندی تبلیغ بی صدایی است که میتواند مشتری را برای خرید راهنمایی نماید. طبق آمار و تائید مدیران مک دولاند، 98 درصد از مشتریان آنها به دلیل طراحی معروف این برند همیشه وارد شعبه هایشان میشوند. در نتیجه، این یک واقعیت است که ظاهر بسته بندی و تغییرات کوچک در طرح ولی مکرر، نقش مهمی در افزایش میزان فروش مواد غذایی فست فودی ها و رستوران‌ها دارد.

چاپ جعبه بسته بندی ساندویچ

عموماً از چاپ افست برای به تصویر کشیدن طعم ساندویچ، برند و شعار مخصوص رستوران و فست فودی تولید کننده ساندویچ استفاده می‌شود و پیشنهاد ما برای انتخاب رنگ برای جعبه بسته بندی ساندویچ، رنگ قرمز میباشد. استفاده از این رنگ کار کرد روان شناسی دارد زیرا با دیدن رنگ قرمز اشتهای افراد زیاد میشود و فکر مزه کردن طعم ساندویچی که پکش قرمز رنگ است را در مشتریان افزایش و یا به اصطلاح قلقلک میدهد.

برآورد قیمت سفارش جعبه بسته بندی ساندویچ

تولید کنندگان جعبه بسته بندی ساندویچ یا انواع پاکت و کاور ساندویچ برای محاسبه قیمت مقرون به صرفه ای برای تولید این پک‌ها توجه به موارد زیر را ضروری می‌دانند.

 • ابعاد: طول، عرض و ارتفاع مد نظر با توجه به سایز ساندویچ
 • نوع ورق: مقوایی یا کارتنی، برای تولید جعبه کارتنی همیشه از کارتن سینگل فیس و سه لایه استفاده می‌شود و تولید جعبه‌های مقوایی به دلیل موضوعات بهداشتی و اینکه ساندویچ جزء دسته مواد غذایی قرار دارد، همیشه از مقوای ایندربرد و کاغذ کرافت برای تولید آنها استفاده می‌شود.
 • مدل جعبه: جعبه‌های کارتنی همیشه در مدل چهار درب و جعبه‌های مقوایی بیشتر از نوع پنجره‌ای طلق دار، دو درب دارویی، درب دارویی ته قفلی دسته دار و زیره رویه هستند.
 • نوع چاپ: با توجه به المان ها و رنگ‌هایی که در نظر دارید روی جعبه چاپ شود، میتوانید از افست و چاپ فلکسو استفاده نمایید.
 • تیراژ: خرید جعبه‌های فست فود به صورت عمده، مقرون به صرفه تر از سفارش آنها به صورت تکی است. پیشنهاد شرکت های جعبه سازی تهران، کرج، مشهد، تبریز و شهر بزرگ به کسب و کار‌های فست فودی به دلیل تعداد مشتریان زیادی که دارند، سفارش جعبه تا حداقل 10,000 عدد است.

مصرف سالانه فست فود در دنیا چقدر است؟

 1. ایالات متحده آمریکا: آمریکا مهد تولد بزرگترین رستورانهای فست فود است، به طوری که هر یک آمریکایی برای خرید فست فود سالانه 300 دلار هزینه می کند.
 2. کانادا: ارزش صنعت فست فود در این کشور، بیش از 27 میلیارد دلار است، از این رو هر کانادایی به طور سالانه 110 دلار برای خرید فست فود هزینه می‌کند.
 3. سوئیس: از آنجایی که در این کشور 150 شعبه از مک دولاند وجود دارد، سوئیس یکی از بزرگترین کشور‌های دارای شعب سرو و فروش فست فودهای برند در دنیا است. هر سوئیسی سالانه 110 دلار بابت خرید فست فود هزینه می‌کند.
 4. فرانسه: این کشور رتبه سوم را در لیست کشور‌های با بالاترین مصرف فست فود را دارد و هر فرانسوی سالانه 120 دلار برای خرید فست فود هزینه می کند.

جمع بندی

هر چه یک ساندویچ خوشمزه باشد، نمیتواند به اندازه بسته بندی اعتبار و برندینگ شدن فست فودی یا رستوران شما را برای مدت طولانی تضمین نماید. سایز استاندارد یک نون باگت با قطر 6 و طول 35 سانتی متر است، اما اگر میخواهید ساندویچ‌های خود را درون نون باگت هایی با اندازه کوتاه یا خیلی بلند برای سرو شدن آماده نمایید، ابتدا با کارشناسان کارتن پک از طریق قسمت تماس با ما ارتباط بگیرید و بعد از  مشورت گرفتن در مورد انتخاب جعبه بسته بندی ساندویچ در راستای ایده های ذهنتان که با طعم ساندویچ ترکیب شده است، تصمیم بگیرید.

2.6/5 - (5 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *