بسته بندی خرما صادراتی با بهترین روش روز

جعبه خرمای صادراتی

بسته بندی خرما صادراتی با بهترین روش روز، برای آن دسته از تولید کنندگان و صادر کنندگانی که میخواهند نبض بازار خارجی را در دست گرفته و به سود کلانی دست یابد، گزینه ایده آلی است.

بسته بندی خرما صادراتی با بهترین روش روز در مدل کیبوردی، کشویی، تلسکوپی و ته قفلی عرضه شده و به عنوان یک بازار یاب برای پیشرفت حرفه و شناخته شدن برند شما در کشور مقصد عمل خواهد کرد.

اهمیت بسته بندی خرما صادراتی

 به نظر شما مناسب ترین بسته بندی خرما صادراتی با بهترین روش روز چگونه میتواند باشد؟

اگر تولید کننده ای فعال در حوزه کسب و کار هستید، حتما به بهترین روش برای بسته بندی محصولات خود می اندیشید. بسته بندی خرما باید به گونه ای باشد که علاوه برداشتن ظاهری زیبا و شکیل، کیفیت مطلوبی نیز داشته باشد تا پیش از رسیدن به مقصد، کیفیت و طعم خود را حفظ کرده و نظر مردم کشور مقصد را جلب نماید.   

بسته بندی از مهم ترین بخش تولید و عرضه کالا و محصول به شمار آمده و توجه به آن در بالا رفتن فروش محصول و برجسته شدن در عرصه برندینگ ضروریست. تولید کننده ها باید این نکته را در نظر بگیرند که اگر کمی بیشتر هزینه نمایند و از یک سری المان های زیبایی بهره ببرند، مسلما پک هایشان نسبت به رقبا متمایز تر شده که این برجسته شدن برند تجاری و فروش زیاد را به همراه خواهد داشت.

خرما و انواع آن

خرما میوه ای شیرین و گرم سیر بوده که در دسته خشکبار ها قرار میگیرد. از آن جایی که تولید این محصول پر خاصیت به میزان قابل توجهی در کشور صورت میگیرد، بخش اعظمی از آن به کشور های حوزه خلیج فارس صادر میشود. در نتیجه، برای حفظ کیفیت و پر فروش شدن، باید آنها را درون یک بسته بندی لاکچری و شیک قرار داد.

خرما انواع گوناگونی دارد که در این مقاله به تعدادی از آنها اشاره میکنیم: پیارم، مضافتی، کبکاب، زاهدی، شاهانی و خاصویی.

روش بسته بندی خرمای صادراتی

از آن جایی که خرما از دسته خشکبار ها بوده و وزن نسبتا سبکی دارد، بنابراین بسته بندی آنها بیشتر در قالب پک مقوایی صورت میگیرد که همین عامل ظاهری جذاب و شیک به همراه خواهد داشت.

  • جعبه مقوایی

جعبه مقوایی از بهترین و مرسوم ترین روش بسته بندی خرما صادراتی بوده که دارای دو بخش میباشند؛ کفی و درب. بخش کفی جعبه خرما از جنس کارتن سه لایه ضعیف ( e فلوت) که از بیرون به رنگ سفید و داخل آن قهوه ای است، میباشد و درب آن مقوایی است. توجه داشته باشید که برای بسته بندی مواد غذایی و خوراکی صادراتی، حتما از مقوای بهداشتی مثل ایندربرد ( پشت سفید ) استفاده کنید.

  • پک کارتنی

جعبه های مقوایی که وزن سبکی دارند، در امر صادرات، حتما باید درون پک کارتنی (کارتن مادر) سه لایه و پنج لایه قرار بگیرند تا حمل و نقل آسان آنها به سهولت انجام پذیرد. توجه داشته باشید که انتخاب کارتن مادر بستگی به ابعاد (طول، عرض و ارتفاع) و تعداد بسته بندی مقوایی ( بچه جعبه) دارد.

نکته: خرما خشک و زرد رنگ غالبا به صورت فله ای عرضه میشوند؛ پک کردن آنها به این صورت بوده که ابتدا آنها را درون یک نایلون یا مشما قرار داده و سپس درون کارتن مادر بسته بندی میشوند.

  • بسته بندی خرما با سطل

یکی دیگر از روش بسته بندی خرما، قرار دادن آنها داخل سطل پلاستیکی میباشد که این روش به هیچ عنوان توصیه نمیشود؛ به خصوص برای صادرات زیرا این پکها بازیافتی نبوده و به طبیعت آسیب میرسانند.

بهترین بسته بندی خرما صادراتی کدام اند؟

توجه داشته باشید که هر چه از المان زیبایی در پک ها استفاده کرده و آنها را جذاب و مخاطب پسند وارد بازار کنید، نه تنها ضرر نخواهید کرد بلکه به سود کلانی نیز دست خواهید یافت. در پک صادراتی خرما سعی کنید از جعبه مقوایی با مقوای ایندربرد با گرماژ 230 تا 250 گرم بهره ببرید.

به علاوه، کارتن مادر این پک مقوایی را از نوع لمینتی انتخاب کنید تا هم زیبایی داشته باشد و هم مقاومت آن را حین مسافت طولانی و جابه جایی تا رسیدن به مقصد تضمین نماید.

به نظر شما چرا امروزه بسته بندی مقوایی تبدیل به انتخاب اول تولید کنندگان برای صادرات محصولات شده است؟ یا علت برتری پک مقوایی نسبت به دیگر روش بسته بندی چیست؟

بر کسی پوشیده نیست که برای بسیاری از مصرف کنندگان، بسته بندی های پلاستیکی، به یک دشمن عمومی تبدیل شده که علاوه بر اثرات منفی و جدی که بر سلامت انسان و محیط زیست دارد، زندگی جانداران دریایی را هم به خطر انداخته است. طبق گزارش مجله Science، سالانه تقریبا بین 8/4 تا 7/12 میلیون تن پلاستیک وارد اقیانوس ها میشود که این رقم بسیار تاسف برانگیز است!

در بسیاری از کشور های دنیا مخصوصا کشورهای پیشرفته و توسعه یافته، فرهنگ سازی شده که استفاده از پک پلاستیکی که هم برای سلامتی انسان مضر بوده و هم برای طبیعت را به حداقل میزان برسانند.

از طرفی بسته بندی پلاستیکی وزن زیادی نسبت به نوع مقوایی داشته و این همین سبب میشود که شرایط گمرک دشوار شود و پول بیشتری برای ترخیص آن پرداخته شود؛ حتی ممکن است که محصول برگشت خورده شود!

طراحی پک خرما صادراتی

طراحی روی پک صادراتی بسیار حائز اهمیت بوده زیرا یکی از عوامل موثر در برجسته سازی نام تجاری ( برند) و فروش بیشتر محصولات، طرح روی بسته بندی آن میباشد. ظاهر هر بسته بندی بهترین روش برای تبلیغ جهت پر فروش شدن هر کالایی محسوب میشود. ذهن انسان ها طراحی شده برای فیلتر کردن و به یاد داشتن تصاویر خوب و اگر بتوانید نگاه بیننده را به محصول خود جلب کنید، به موفقیت زیادی دست خواهید یافت.

ایده کار ساز در طراحی بسته بندی صادراتی

در طراحی بسته بندی صادراتی، اگر میخواهید تاثیر به سزایی روی خریدار بگذارید، توصیه میشود که از رنگ و طرح مورد علاقه و پسند کشور مقصد استفاده کنید تا ضمن ماندگاری در ذهن فروشنده، مخاطب این احساس را بکند که به سلیقه او احترام گذاشته اید و برایش ارزش قائل هستید.

بسته بندی های لوکس صادراتی چگونه میتوانند به عنوان یک بازار یاب قدرتمند در کشور مقصد عمل کنند؟

همراهان گرامی، توجه داشته باشید که پک شما میتواند تبدیل به یک سمبل ماندگار در ذهن مخاطبان شده و یادآور محصول شما برای آنها باشد زیرا آن چیزی که در نگاه اول، مخاطب را به سمت خود جلب مینماید، طراحی و شکل جعبه است. وقتی بسته بندی شکیل و لاکچری طراحی شود، ضمن این که از نظر کیفی درجه یک و بهداشتی به نظر میرسد، این پیام را نیز به مشتری و خریدار میرساند که برای سلیقه آنها از سوی تولیدکننده ارزش گذاری شده است.

آیا این موضوع را میدانستید که یک بسته بندی لوکس حتی میتوانند سبب شوند که تاجران زیادی به سمت محصولات شما آمده و محصولات شما را یک جا بخرند؟

جعبه هایی نظر تاجران را جلب میکنند که در نهایت دقت از نظر طراحی و المان های بصری و هم چنین با بهترین کیفیت تولید شده باشند. این کار باعث میشود تا همان تاجران محصولات شما را به شکل عمده ای و یک جا خریداری کنند و سود قابل توجهی برای شما به ارمغان بیاید.

ویژگی بسته بندی خرما صادراتی

  • شناسایی بازار هدف به آسانی
  • قابلیت ترغیب و جذب خریداران خارجی
  • حمل و نقل آسان
  • کیفیت مطلوب چاپ بسته بندی
  • ابعاد مناسب با محصول
  • داشتن اطلاعاتی مبنی بر معرفی کالا

عواقب بسته بندی نکردن محصولات صادراتی

صادرات از ارکان اصلی هر کشوری محسوب شده و از راه های تامین معاش و کسب و کار هر ملیتی میباشد. هر کشوری تلاش میکند با کیفیت ترین نوع از محصولش را در یک بسته بندی مدرن و خیره کننده به بازار عرضه کند.

خوشبختانه از آن جایی که فرآیند تولید این محصول پرخاصیت در ایران به نحو احسن صورت میگیرد، صادرات آن نیز رونق یافته و به بسیاری از کشورهای حوزه خلیج فارس، خاورمیانه و مناطق دیگر به خوبی صورت میگیرد. متاسفانه در برخی از موارد شاهد آن هستیم که این محصولات با برند های متفرقه در کشورهای دیگر در حال فروش هستند. بدین صورت که خرمای ایران را به صورت فله ای خریداری کرده و آنها را با نام و برند تجاری خود در بازار به فروش میرسانند.

برخی تولید کنندگان هم چنان باورهای سنتی خود را دنبال کرده و نمیخواهند این موضوع را قبول کنند که تجارت و قوانین آن روز به روز درحال تغییر است.

سخن پایانی

کارتن پک از جمله کارتن سازی های فعال در استان البرز بوده که توانسته با استفاده از ماشین آلات جدید و مدرن ، انواع بسته بندی های مقوایی و کارتنی را به مشتریان عزیز ارائه نماید. دفتر مرکزی کارتن پک در کرج، آماده خدمت رسانی به شما خریداران گرامیست.

برای دریافت مشاوره رایگان و استعلام قیمت میتوانید در ساعات اداری، از طریق لینک تماس با ما، با کارشناسان فروش شرکت در ارتباط باشید.

5/5 - (3 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *