منقسم کارتن و جعبه بسته بندی { تفاوت آن با نگهدارنده }

منقسم در کارتن

منقسم کارتن روشی است برای حفظ ایمنی بیشتر محصولات داخل کارتن تا به یکدیگر برخورد ننموده و سالم بمانند. منقسم‌کارتن که با نام های دیگری همچون دیوایدر ، جداکننده ، منقسم نیز شناخته میشود، به محافظ هایی از جنس کارتن و مقوا گفته میشود که جعبه را به چندین قسمت مساوی تقسیم می نماید.

مفهوم منقسم کارتن

منقسم در لغت یعنی تقسیم کننده و همان گونه که از نامش بر می آید، وظیفه اصلی آن جدا کردن یا به عبارتی بخش کردن کارتن بسته بندی است. حال شاید این سوال برایتان پیش بیاید که فایده این کار چیست؟ اگر دقت کرده باشید، برخی از لوازم را نمیتوان همین گونه داخل کارتن یا جعبه بسته بندی قرار داد مخصوصا اگر تعداد آنها زیاد و جز اقلام شکستنی باشند زیرا ممکن است حین جابه جایی یا حمل و نقل به یکدیگر برخورد نموده و آسیب ببینند.

اطلاعیه مهم: خرید کارتن آنلاین و قیمت جعبه بسته بندی در کارتن پک

در این جاست که اهمیت استفاده از منقسم دو چندان شده و لزوم بودن آن حس میشود. با توجه به اهمیت لوازم منزل و قیمت بالایی که دارند، مخصوصا اقلام شیشه ای، بلوریجات و چینی لازم است که تا جای ممکن از آنها حفاظت شود تا صدمه نبینند.

دانستنی ها: بسته بندی صنایع دستی با کارتن و مقوا

منقسم، جایگزین روزنامه و کاغذ پیچی محصولات!

حتما بارها شاهد این بوده اید که افراد به هنگام اسباب کشی لوازم منزل خود مخصوصا ظروف شکستنی و بلوریجات، آنها را به دور روزنامه یا کاغذ های باطله پیچیده و بسته بندی میکنند. برخی دیگر با کمک پارچه و اقلام مشابه این کار را انجام میدهند تا از آسیب و صدمه به وسایل حین اسباب کشی محافظت گردد. آیا به نظر شما، کاغذ و مقوا توانایی و قابلیت لازم در جهت حفظ و نگهداری کالاها را دارند؟

مسلما این گونه نخواهد بود. آیا چاره کار فقط منقسم است؟ بله

دیوایدر یا همان منقسم ها از آن جایی که از جنس مقوا و کارتن هستند، دوام و قدرت نگهداری بالایی داشته و به راحتی دفرمه نمیشوند. در نتیجه، مورد ایده آلی به منظور آسوده خاطر شدن از حفظ کالاها برشمرده میشود.

توجه: خرید و قیمت کارتن اسباب کشی در ابعاد گوناگون

تفاوت منقسم با نگهدارنده در بسته بندی کارتنی

بسیاری از مخاطبان چنین تصوری دارند که منقسم همان نگهدارنده است اما این گونه نیست. نگهدارنده به لاتین Holder و منقسم، Divider معنا میشود.

نگهدارنده همان طور که از نامش مشخص است، سبب نگهداری محصول داخل جعبه کارتنی میشود که این محصول میتواند یک عدد باشد مثلا یک لیوان ماگ اما ساز و کار منقسم جور دیگریست؛ منقسم‌های کارتنی و مقوایی هدف اصلی شان جدا کردن و فاصله انداختن بین محصولات داخل جعبه می باشد تا از برخوردشان با یکدیگر جلوگیری شود.

خواندنی ها: جعبه کارتن ماگ + ویژگی های مهم آن

بارزترین مزیت منقسم کارتن و جعبه

منقسم کارتن و جعبه بسته بندی
  • حفظ ایمنی محصولات
  • بازیافت پذیر بودن
  • حداکثر استفاده از فضای داخل کارتن
  • اطمینان بخشیدن در حین حمل و نقل
  • امکان تولید در هر سایز و ابعادی
  • افزایش دوام و استحکام کارتن اصلی (کارتن مادر)

یادآوری: جعبه سازی چیست و رایج ترین مدل های آن کدامند؟

سخن پایانی

منقسم یا همان تقسیم کننده های جعبه برای بسته بندی چندین محصول در یک کارتن یا جعبه بیرونی استفاده می شود. مزایای این کار نه تنها به حداکثر رساندن فضای موجود در بسته بندی است، بلکه سبب حفاظت کامل از کالاهای شما خواهد شد و آنها را تا رسیدن به مقصد نهایی حفظ خواهد نمود. کارتن سازی کارتن پک با تولید انواع منقسم‌های کارتنی و مقوایی، خیال شما مخاطبان را بابت حمل بی دردسر و امن اقلامتان آسوده خواهد نمود. برای کسب اطلاعات بیشتر و یا ثبت سفارش، با کارشناسان ما در تماس باشید.

سوالات متداول

1- جنس منقسم کارتن و جعبه؟

منقسم‌کارتن و جعبه بسته بندی میتواند با انواع ورق های کارتنی همچون سینگل( دو لایه)، سه لایه و پنج لایه تولید شوند. در برخی موارد نیز منقسم ها، از جنس مقوا نیز هستند.

2- قیمت منقسم کارتنی به چه عواملی بستگی دارد؟

به نوع ورق کارتنی آن. هر چه تعداد لایه های کارتن به کار رفته در جدا کننده زیاد باشد، دوام و قیمت آن افزایش خواهد یافت.

3- بهترین شرکت در کرج برای سفارش منقسم جعبه؟

کارتن سازی کارتن پک.

5/5 - (1 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *