جعبه بسته بندی اسباب بازی + بررسی تاثیرات آن بر فروش

جعبه بسته بندی اسباب بازی

جعبه بسته بندی اسباب بازی از آن جهت که مخاطبان اصلی آن کودکان هستند، بسیار حائز اهمیت است. جعبه بسته بندی اسباب بازی در انواع پک های کارتنی و مقوایی با طرح و چاپ منحصر به فرد طراحی و تولید میشود. آیا میدانستید که پک بسته بندی اسباب بازی به تنهایی تا بیش از 90 درصد بر میزان فروش تاثیر گذار است؟

بسته بندی اسباب بازی، می بایستی علاوه بر زیبایی و طراحی شیک، استقامت و دوام بالایی نیز داشته باشد تا به خوبی از محصولات نگهداری کند.

اطلاعیه: خرید آنلاین و قیمت کارتن بسته بندی در کارتن پک

اسباب بازی

هر زمان که کلمه اسباب بازی را میشنوید، به یاد کودکان، بازی کردن و شور و هیجان آنها می افتید. اسباب بازی ها از جمله لوازمی هستند که کودکان زمان زیادی از روز را با آنها سپری میکنند؛ در نتیجه، تاثیر به سزایی در هوش و استعدادشان خواهد داشت. اهمیت پک این گونه کالاها به قدری میباشد که میتواند تفاوت زیادی را بین شما و رقبا ایجاد کند و موجب میشود محصول از قفسه فروشگاه در دستان کودکان قرار گیرد.

تماشا کنید: کارتن اسباب بازی در طرح و رنگ های شاد و کودکانه

تهیه جعبه و کارتن اسباب بازی چه مزایایی دارد؟

کودکان هنگام بازی کردن با اسباب بازی، تمامی آنها را در نقاط مختلفی از خانه می ریزند که جمع کردن آنها وقت گیر و دشوار برای اعضا خانواده خواهد بود. کارتن بسته بندی، این امکان را فراهم میکند تا کودکان پس از بازی، آنها را درون پک خود قرار داده تا منجر به بی نظمی منزل نشود. به علاوه، جعبه همچون محافظی برای اسباب بازی عمل کرده و سبب حفظ کیفیت آنها خواهد شد.

انواع پک بسته بندی اسباب بازی

کودکان به هنگام انتخاب یک اسباب بازی، ابتدا به بسته بندی و چاپ آن توجه میکنند یعنی در ابتدا چاره ای غیر از دیدن جعبه بسته بندی آن ندارند؛ هر چه پک زیبا و با کیفیت باشد، شوق کودکان به خرید و تهیه آن بیشتر خواهد شد. بهترین گزینه برای پک اسباب بازی که بتوان آنها را با طرح و چاپ های دیدنی مزین کرد، بسته بندی های کارتنی و مقوایی هستند؛ اسباب بازی هایی با وزن و ابعاد کم در پک مقوایی و سنگین وزن ها در جعبه های کارتنی قرار میگیرند.

تولید کنندگان باید این نکته را بدانند که برای تاثیر گذاری بیشتر، بازاریابی، برجسته شدن برند و دیگر مسائل میتوانند از جعبه لمینتی بهرمند شوند زیرا هم موجب افزایش زیبایی و همچنین به مقاومت پک می افزاید، چه بسا ممکن است شخصی که محصول شما را خریداری میکند، آن را به افراد دیگر نیز به دلیل وجود ویژگی های بسیار، معرفی کند.

به علاوه، پک کارتنی و مقوایی، به علت آن که بازیافت شده و دوستدار محیط زیست تلقی میشوند، تهدیدی برای طبیعت نبوده و از محبوبیت فراوانی نسبت به بسته بندی دیگر برخوردار است.

نکته حائر اهمیت: جعبه سازی همراه با تولید انواع مدل های گوناگون جعبه

 اهمیت طراحی زیبا در بسته بندی اسباب بازی

اگر کودکی را که در حال باز کردن جعبه اسباب بازی خود است را مشاهده کنید، متوجه خواهید شد که آنها به همان میزان که از دیدن محصول هیجان زده و خوشحال می شوند، به همان اندازه با دیدن طراحی پک آن نیز ذوق زده خواهند شد. اگر میخواهید کودکان همچین حسی را نسبت به محصولات شما داشته باشد، باید زمان زیادی را صرف طراحی روی پک آنها کنید.

اجازه دهید با یک مثال بپردازیم به میزان تاثیر این موضوع. تصویر کنید محصول شما لباس مرد عنکبوتی است، اگر تصاویر هنرپیشه های اصلی آن را که در برنامه کودک ها و فیلم تماشا کرده اند را بر روی جعبه محصول طراحی کنید و طرح مطابق با طرح اصلی باشد، بچه ها با نیم نگاهی، محصول شما را درون قفسه های فروشگاه خواهند شناخت و این موضوع شدت تقاضا کالای شما را به همان میزانی که نگاه هارو جذب میکند، افزایش خواهد داد.

طراحی یکی از مهم ترین المان هایی بوده که در پک های اسباب بازی لازم است به آن توجه کنید؛ در قدم اول باید با روانشناسی کودکان و رنگ ها آشنا باشید تا طرح و رنگها را طوری اعمال کنید که مطابق با سلیقه و ذوق کودکان باشد زیرا آنها با دیدن پک اسباب بازی، جذب آن میشوند. در نتیجه هر چه از رنگ های شاد و مطابق با ذوق و سلیقه کودکان استفاده کنید، به نفعتان خواهد بود.

چاپ و تاثیراتی که بر فروش دارد!

چاپ بسته بندی روشی است موثر برای انتقال اطلاعات و نمایش زیبایی ظاهری آن. اکثر مصرف کنندگان مایل هستد که محصولات خود را در یک بسته بندی چاپ شده تحویل بگیرند که این المان برای تمام موارد مربوط به فروش و بازاریابی ضروریست زیرا چاپ به ایجاد هویت محصول کمک میکند.

چاپ یکی از المان هایی است که تاثیر شگفت انگیزی بر جذب مشتری دارد که هر چه تمیز تر و شکیل تر باشد، پتانسیل بالایی را در جذب مشتری خواهد داشت.

دو چاپ افست و فلکسو، بیشترین کارایی را در صنعت بسته بندی دارد؛ فلکسو به طور مستقیم بر روی خود کارتن اعمال میشود و تنوع رنگی کمتری را دارد اما در افست، ابتدا چاپ بر روی مقوا اعمال میشود سپس مقوا چاپ دار(پوستر) توسط دستگاه های مخصوصی بر روی شیت کارتن چسبانده میشود. این چاپ با تنوع رنگی بسیاری که دارد، گزینه ای ایده آل برای بسته بندی اسباب بازی می تواند باشد.

دانستنی ها: چاپ کارتن و دلایل محبوبیت آن در صنعت بسته بندی

نکات مهمی که در طراحی بسته بندی اسباب بازی لازم است به آن توجه کنید:

شمای تولید کننده که می خواهید پک هایتان معروف شده و در ذهن کودکان ماندگار شود، لازم است که روی جذابیت های ظاهری و بصری آنها وقت زیادی بگذارید. هر چه هزینه صرف پک خود کنید، نه تنها ضرر نخواهید کرد بلکه در نهایت سود آن به جیب خودتان باز خواهد گشت.

 • تولید کننده ها میتوانند با ارسال یک نمونه از خود محصول به کارخانه کارتن سازی و تولید کننده کارتن، از واحد طراحی آن مجموعه بخواهند که دقیقا تصویر خود محصول را بر روی جعبه اعمال کند تا هنگامی که کودک درب آن را باز می کند، تصویر روی جعبه کاملا مطابق با خود اسباب بازی باشد.
 • از اشکال، رنگ های شاد، عکس های کارتونی و غیره، مطابق با سلیقه و علاقه مختلف در پک ها استفاده کنید. به طور مثال، برای بسته بندی اسباب بازی های دخترانه بیشتر از رنگ صورتی، یاسی، بنفش و زرد و برای پسران آبی، یشمی، قهوه ای و از این قبیل رنگ ها میتوانید استفاده کنید.
 • کارتن اسباب بازی هایی مثل موتور، ماشین و عروسک را مدل پنجره دار (طلق دار) انتخاب کنید تا محصول از داخل جعبه نیز نمایان باشد.
 • سعی کنید حدالامکان، جعبه خود را دسته دار کنید تا حمل و نقل آنها به آسانی توسط خود کودکان صورت گیرد زیرا به هنگام خرید بچه ها این هیجان را دارند که وسیله را تا رسیدن به مقصد، خودشان حمل کنند.

چرا برای بسته بندی اسباب بازی از جعبه کارتنی و مقوایی استفاده میشود؟

بسته بندی کارتنی و مقوایی علاوه بر آن که پیاده کردن هر گونه طرح و رنگی بر آنها امکان پذیر است، مزایای دیگری نیز دارند که در ادامه آنها را نام میبریم.

 • دوستدار محیط زیست
 • با دوام و محکم
 • حفظ محصول از آسیب های احتمالی
 • وزن سبک
 • مقرون به صرفه
 • فضای کمتری را اشغال میکنند.
 • مناسب جهت تبلیغ برند تجاری

قیمت جعبه اسباب بازی

قیمت جعبه بسته بندی اسباب بازی با توجه به نوع و جنس جعبه انتخاب شده، متفاوت است؛ به طور مثال، هزینه پک کارتنی و مقوایی با یکدیگر یکسان نخواهد بود. عواملی متعدد وجود دارد که بر روی قیمت تمام شده جعبه اثر دارد، این عوامل عبارت اند از: مدل بسته بندی، ابعاد محصول، چاپ، تیراژ و غیره. زمانی که یک پک مقوایی یا کارتنی سفارش میدهید، باید به جنس آنها دقت کنید زیرا هر یک کیفیت متفاوتی را داشته و این تفاوت سبب اختلاف در قیمت آنها میشود.

هدف از تهیه این مقاله

برای رونق بازار در هر صنفی بسته بندی ثابت نموده تاثیر بسزایی دارد و جهان به این موضوع پی برده است. اسباب بازی یکی از آن دسته از محصولاتی است که اگر به بسته بندی آن توجه نشود در بازار داخلی به مرور جایگاهش را از دست خواهد داد و روی بازار های خارجی را هم نخواهد دید.

پس تا دیر نشده پیشنهاد میشود توجه ویژه ای به طرحی که برای جعبه بسته بندی اسباب بازی در نظر میگیرید، داشته باشید زیرا این المان به راحتی میتواند محصول شما را از سایر برند ها متمایز نماید. طرح های نو آورانه، شیک و جذاب احساسات کودکان را برانگیخته کرده و کمک میکند تا محصول شما نسبت به سایرین در رده بالاترین ها قرار بگیرد.

برای کسب مشاوره رایگان در خصوص چگونگی انتخاب جعبه و کارتن بسته بندی برای بازارهای داخلی و صادراتی میتوانید با مراجعه به بخش تماس با ما با کارشناسان فروش کارتن سازی در ارتباط باشید.

5/5 - (3 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *