خرید کارتن گوجه صادراتی

کارتن گوجه صادراتی

خرید کارتن گوجه صادراتی و دیگر صیفی جات غالبا در مدل سبدی و چهار درب جهت سهولت در حمل و نقل طراحی و تولید میشود. خرید کارتن گوجه صادراتی که اکثرا لمینتی هستند، برای صادرات گزینه ای ایده آلی است. این نکته را به خاطر داشته باشید که هر چه جعبه صادراتی مطابق با سلیقه مردم کشور مقصد باشد، پتانسیل بی شماری را در جذب خریداران خواهد داشت.

کارتن گوجه صادراتی

گوجه فرنگی از آن دسته محصولات پر مصرف بوده که در اکثر غذاها، سالاد ها و حتی برخی دسر ها استفاده میشود. به این دلیل که میزان تولید آن در کشور زیاد بوده، بخش اعظمی از آن به کشور های دیگر صادر میشود. حال که گوجه فرنگی یک محصول صادراتیست، به نظر شما بسته بندی آن باید دارای چه ویژگی هایی باشد؟ به کار بردن چه المان هایی در بسته بندی برای فروش بیشتر الزامی است؟

جعبه بسته بندی گوجه برای بازار داخلی با نوع صادراتی آن بسیار متفاوت است. به این دلیل که در پروسه تولید و ساخت کارتن صادراتی، از بهترین و با کیفیت ترین متریال بهره گرفته میشود. از طرفی چون این محصولات در بعضی مواقع می بایستی مدتی در سرد خانه قرار بگیرند، ترکیب هایی در ساخت آن به کار میرود، کاملا سازگار با محیط سرد خانه ای بوده تا رطوبت نتواند تاثیر منفی بر روی جعبه اعمال کند.

چه نوع بسته بندی برای گوجه فرنگی بهتر و مناسب تر است؟

گوجه فرنگی محصولیست نرم و بسیار حساس که در اثر عواملی مثل رطوبت، گرما و سرما سریعا آسیب دیده و کیفیت خود را از دست میدهد. بنابراین، باید پکی مقاوم و محکم برای آن در نظر گرفت تا در اثر عواملی مثل گرما، سرما، رطوبت و آسیب احتمالی دفورمه نشود. این پکها اغلب در مدل چهار درب و سبدی عرضه و در اختیار تولید کنندگان قرار میگیرد.

کارتن سه لایه و پنج لایه در 90 درصد مواقع برای بسته بندی این محصول در نظر گرفته میشود اما باید این را در نظر داشته باشید که تنها انتخاب یک بسته بندی برای گوجه فرنگی کافی نیست، بلکه می بایستی اصول و شیوه صحیح بسته بندی آن را نیز بدانید. مقاومت کارتن 5 لایه نسبت به 3 لایه بیشتر میباشد و با ترکیب فلوت ضد رطوبت و کرافت سنگین گزینه ای ایده آل برای میوه هایی که قرار است مدتی در سرد خانه ها بمانند، خواهد بود.

نکته مهم:

گوجه فرنگی در کارتن بسته بندی به صورت تک رج یا دو رج ( همان گونه که در تصویر شاخص مشاهده میکنید ) قرار میگیرد که با استفاده از شانه های مقوایی و پلاستیکی میتوان از برخورد آنها با یکدیگر جلوگیری کرد. چینش تک رج نسبت به دو رج مزایایی دارد که در ادامه به آن خواهیم پرداخت:

چینش تک ردیفه، وزن کمتری نسبت به دو رج داشته و همین عامل سبب میشود که حمل و نقل آن برای مشتری آسان تر باشد. از طرفی هزینه ای که برای بسته بندی کارتنی تک ردیفه در نظر گرفته میشود، کمتر از دو رج بوده و نیاز به یک جعبه مقاوم و هزینه بر نخواهد داشت.

خرید کارتن گوجه صادراتی چه ارتباطی با افزایش فروش محصول دارد؟

میوه و صیفی جات به دلیل حساسیت زیای که دارند، انتخاب بسته بندی مستحکم و با دوام شرط اول برای سالم ماندن و حفظ کیفیتشان ضروریست. در نتیجه باید پکی مناسب برای آنها در نظر بگیرید. بحث میوه و صیفی جات از یکدیگر جدا نیستند؛ هر جعبه ای که برای میوه تولید میگردد، برای صیفی جات نیز قابل استفاده خواهد بود. باید توجه داشته باشید که در کنار کیفیت محصول، یک بسته بندی ارائه دهید که بتواند محصول را در خود نگه دارد و کاملا سالم به دست مشتری برسد.

امروزه با توجه به پیشرفت تکنولوژی و امکانات فراوان در صنایع مختلف، رقابت تنگاتنگی میان تولید کنندگان در بازار جهانی جهت فروش و بهتر دیده شدن کالا وجود دارد. از این رو، برنده واقعی تولید کننده ایست که از تمام ظرفیت ها برای جذب مخاطبان استفاده کند.

طراحی کارتن گوجه صادراتی چگونه بر ترغیب مشتریان تاثیر میگذارد؟

در طراحی جعبه گوجه فرنگی، از رنگ و تصاویر متناسب با خود محصول بهره ببرید. سعی کنید از رنگ هایی که بیشترین تطابق با خود گوجه فرنگی را دارند، استفاده کنید زیرا عکس ها نوعی محتوای بصری و ابزاری برای ماندگار شدن در ذهن مردم بوده و نقش مهمی را در بالا بردن میزان فروش یک محصول دارند. مثلا درج عکس یک گوجه فرنگی با برگ های سبز میتواند ایده خوبی باشد و چاپ تصویر مزرعه کاشت گوجه.

در طراحی بسته بندی صادراتی اگر میخواهید تاثیر به سزایی روی خریدار بگذارید، توصیه میشود که از رنگ، طرح و فرهنگ مورد علاقه مردم کشور مقصد استفاده کنید تا ضمن ماندگاری در ذهن و فروش زیاد، مخاطب این را احساس کند که به سلیقه او احترام گذاشته و برایشان ارزش قائل هستید.

کدام چاپ برای بسته بندی گوجه صادراتی مناسب تر است؟ افست یا فلکسو؟

اطلاعاتی بر روی جعبه چاپ میشود، همانند راهنمایی است که مخاطب را با ویژگی محصول آشنا میکند. هرچه این نوشته ها دقیق و خوانا تر باشد، بر خوانش دقیق و زیبایی جعبه تاثیر میگذارد زیرا یکی از کلیدی ترین معیار برای انتخاب یک محصول، چاپ روی بسته بندی است.

محصولات صادراتی به دلیل آن که مسافت زیادی را تا رسیدن به مقصد حمل میکنند و می بایستی حتما جلوه زیبایی داشته باشند، تولید کنندگان بیشتر از جعبه لمینتی بهره میبرند. چاپی که بر این پکها صورت میگیرد، افست بوده که تنوع رنگ بسیاری نسبت به فلکسو را دارا میباشد.

کارتن لمینتی علاوه بر آن که لوکس و لاکچری به نظر میرسند، تا حدودی بر استقامت و دوام پک نیز می افزاید.

خرید کارتن گوجه صادراتی یا جعبه چوبی؟ کدام به صرفه تر است؟

اگر چه که هر دو بسته بندی، کاربرد خاص خود را داشته و در این زمینه استفاده میشوند، اما پک کارتنی به دلایلی که در ادامه ذکر خواهیم کرد، نسبت به جعبه چوبی برتری دارند.

 • وزن سبک
 • قیمت ارزان
 • استحکام و دوام بالا
 • امکان اعمال هر گونه چاپ و طرح بر جعبه
 • حمل و نقل و جابه جایی آسان
 • بازیافت پذیری و دوستدار محیط زیست بودن
 •  قابلیت چاپ بالا و با کیفیت
 • حفاظت بهتر از محصولات

راه های کاهش خسارت در بسته بندی گوجه صادراتی

 این نکته را در نظر داشته باشید که اگر گوجه فرنگی طوری بسته بندی شود که هیچ فاصله ای ما بین آن نباشد، امکان برخوردشان با یکدیگر حین حمل و نقل و جا به جایی زیاد شده و سبب می شود که محصول اصطلاحا له شده و یا لکه دار شود و کیفیت سابق خود را نداشته باشد. زمانی که همچین اتفاقی بیفتد، تمایل مشتریان به خرید از شما کاهش می یابد و یا قیمت محصولتان در بازار کاهش خواهد یافت.

ما در این مقاله راهکار های را ارائه خواهیم داد که با رعایت کردن آنها می توانید خسارت های ناشی را به حداقل برسانید.

 • انتخاب یک بسته بندی مناسب و مقاوم
 • پک مطابق با ابعاد و وزن محصول باشد
 • پیچیدن میوه ها با استفاده از کاغذ کرافت
 • قرار دادن محصولات به صورت جداگانه و تکی در پاکت کرافت و کاغذی
 • استفاده از جدا کننده بین محصولات

عوامل تاثیر گذار بر قیمت تمام شده کارتن بسته بندی گوجه

قیمت تمام شده کارتن بسته بندی گوجه با توجه به جنس، چند لایه بودن کارتن، نوع ترکیب آن، مدل، وزن و ابعاد محصول، نوع چاپ و از این قبیل موارد تعیین میشود. کارتن گوجه صادراتی به دلیل استفاده از متریال با کیفیت، نسبت به انواع دیگر کمی گران تر خواهد بود.

خلاصه

اگر شما نیز از تولید کنندگان و صادر کنندگان گوجه صادراتی هستید و میخواهید بهترین و مناسب ترین جعبه و کارتن بسته بندی را برای محصولات خود تهیه کنید، وقت آن رسیده که با انتخاب یک کارتن سازی با تجربه که بتواند صفر تا صد کار را به نحو احسن انجام دهد، به کسب و کار خود سر و سامان بدهید.

جهت دریافت مشاوره رایگان و کسب اطلاعات بیشتر، به بخش ( تماس با ما ) رجوع نمایید.

4.9/5 - (15 امتیاز)

6 دیدگاه برای “خرید کارتن گوجه صادراتی

  • زهره انوری گفته:

   بله. ارسال سفارش به تمام نقاط کشور توسط شرکت کارتن پک انجام میشه. برای کسب اطلاعات بیشتر به بخش تماس با ما مراجعه نمایید.

 1. عزیز نعمت الهی گفته:

  وقت خوش. کارتن گوجه گیلاسی میخواستم برای 5 – 6 تن گوجه واس صادرات. قیمت بهم میگید؟

  • زهره انوری گفته:

   وقت شما هم بخیر. برای اطلاع از قیمت و ثبت سفارش هم میتونید حضوری تشریف بیارید شرکت و هم میتونید به صورت آنلاین، با همکارای فروش ما در ارتباط باشید.

  • زهره انوری گفته:

   بله چاپ به زبان عربی هم داریم. میتونید کارتن های لمینتی سفارش بدید که هم دوام خوبی دارن و هم زیبایی بیشتر.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.